"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jüri Ennet: laste omavahelised seksuaalkuriteod sünnivad ühiskonnas levivast kurjusest (1)
19. märts 2015
Scanpix

"See on nagu tulekolle, mis turbarabas hingitseb ja hingitseb kuniks avaldub hoopis muus terviseregistris," leidis psühhiaater Jüri Ennet läinud nädalal Eesti ühiskonda vapustanud 12-aastase lapse seksuaalvägivalla kohtuotsuse peale, kus lapsele liiga teinud noored jäeti karistuseta ning last süüdistati pigem valetamises. 

Enneti sõnul võib taoline noores eas ohvriks sattumine jätta lapse hinge sügava jälje, eriti kui kohtunik teda ei usu.

“Psühhotrauma jätab oma jälje ja sellega on seotud ka hilisem sugudevaheline suhtlus, millel on hirmupitser peal. Teist sugupoolt nähes tulevad need asjad kohe välja ja selle järelmõju on karm,” rääkis Ennet.

Psühhiaatri sõnul võib seksuaalne vägivald jätta jälje kogu inimese edasiseks eluks ning kindlasti tuleks selliste probleemide puhul otsida abi nii psühhiaatritelt kui lähedastelt.

“Seksuaalne vägivald, olgu psüühiline või kehaline, on inimesele kahtlemata psühhotraumeeriv,” tõi Ennet välja. “Samas eakale inimesele on see kümme korda vähem traumeeriv kui välja kujunemata õrnal lapsehingel.”

 Enneti sõnul peaksid vägistamise ohvrid, kes politseisse ei julge pöörduda, otsima abi esmalt oma lähedasteringist.

 “Nemad oskavad kõige paremini inimest rahustada ja edasi minna ühe või teise psühholoogilist abi andva inimese juurde. Psühhiaatriakliinikus on olemas laste psühhiaatrid, keda ei tasu häbeneda,” lisas nimekas psühhiaater.

Mitte vähem oluline pole Enneti sõnul asja juures ka ühiskonnas üleüldise kurjuse levimine.

 

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Nii on!
20. märts 2015 07:21
Päevasõnum Isa ja poeg läksid kord mägedesse. Poeg lõi jala vastu kivi ära ja karjatas: "Ai!" Mägedest kostis vastu: "Ai!" Poeg hõikas mägede poole: "Kes sa oled?" Vastuseks kaikus: "Kes sa oled?" Saamata küsimusele vastust, hüüdis poiss: "Argpüks!" Vastuseks kuulis ta: "Argpüks!" "Mis see on?" päris poiss isalt arusaamatuses. Kuula ja jälgi mind tähelepanelikult," vastas isa ja hõikas mägedesse: "Ma austan sind!" Vastuseks kõlas: "Ma austan sind!" - "Sa oled armas!" hõikas isa. "Sa oled armas!" vastas kaja. Nähes poisi küsivat pilku, seletas isa: "Seda nimetatakse kajaks. Tegelikult on see elu ise, mis annab sulle tagasi kõik, mida sa ütled ja teed." 'Ajatud lood'