"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Marika Tuus-Laul soovib linnapeale head paranemist: Savisaar on rahvusliku liikumise "lipulaev", kes aitab Eesti õiglasemaks muuta (1)
20. märts 2015
Scanpix

"Edgar Savisaar on poliitikas niivõrd suur figuur, meil teist temasarnast lihtsalt ei ole," nentis Marika Tuus-Laul. Eile saabusid meediasse teated, et Tallinna linnapea ja Keskerakonna juht Edgar Savisaar on kriitilises seisus haiglas.  "Soovin kogu südamest ja hingest paranemist ja taastumist."

Tuus-Lauli sõnul peab ta linnapea haigestumise põhjuseks ennast salgavat enesekulutamist. “See jäägitu võitlemine parempoolse poliitikaga, jõuetu võitlemine, sealt tuleb kõike vastu, alati leitakse põhjus lükata kõrvale. Selle põhjus on üks – Keskerakond on niivõrd tugev, saab alati nii palju hääli ilma e-häälteta.”

Taavi Rõivas ütles eile Tuus-Lauli sõnul aga väga sobimatult, et isegi kui Edgar Savisaart ei ole, siis Keskerakonda koalitsiooni ei võeta enne, kui erakond oma seisukohti muudab.

“Ma ei tea, millest ta räägib,” ütles Tuus-Laul. “Ta ei tea ise ka, millest ta räägib!”

Rahvas tahab, et Keskerakond moodustaks valitsuse

Ühtlasi tõi ta välja, et rahvas on erinevates telesaadetes ja küsitlustes öelnud, et Keskerakond peaks valitsuse moodustama, kuid kahjuks on siiani olnud jõuetu võitlemine.

“Kuna Edgar Savisaar on tugev isiksus ja ta ületab kõik selles “lasteaias”, siis ollaksegi tugeva vastu, et ise ennast võimule upitada,” selgitas ta. “Mitte nõrkuse, vaid tugevuse pärast. Rahvas on meiega. Me oleme rahvaerakond. Me pole väike erakond.”

Tuus-Laul lisas, et Keskerakond on Rahvarindest välja kasvanud tõelisel rahva toetusel püsinud ning kui valimisi vaadata, siis näeb ta, milline tugi erakonnal ja Savisaarel on.

“Me ise teame, kuidas praegu siin hooldekodudes ikkagi massiliselt käiakse ja “aidatakse” hääletada. Meie erakond pole niimoodi käinud.”

Tuus-Laul vihjas Reformierakonna e-valimiste tulemustele, kus kõrges eas väärikad just e-valimiste kaudu valisid Reformierakonna. Samas sedelhääletuste puhul jäi just selles vanusegrupis kõnealune erakond Keskerakonnale märgatavalt alla.

Savisaar on rahvusliku liikumise “lipulaev”

“Nagu öeldakse, Edgar Savisaar on kõige algus,” sõnas Tuus-Laul. “Tänu temale algas rahvuslik liikumine, tema on selle lipulaev. Balti kett, Rahvarinne, suveräänsusdeklaratsioon: tema oli esimene, kes tõstis kätt ja teised tulid järele. Tema valitsus viis Eesti taasiseseisvumiseni.”

Savisaare valitsus alustas ka Eestis turumajanduse taastamist. “Sel ajal ei olnud upitatud poliitikuid, et täna oled sa üks minister ja homme teine, nagu Pevkur ja teised, siis oli ministrid ikkagi teadlased ja spetsialistid. Tema missioon ajaloos on kirjeldamatu. Uus põlvkond ei teagi sellest midagi. Kõik need aastad on mängitud Savisaare vastu Vene kaarti manipuleerimiseks. Sellist russofoobiat Euroopas tegelikult ei tunta.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Reet
20. märts 2015 11:50
Ma pole ühegi erakonna liige, aga suur poolehoid kuulub Keskerakonnale. Keskerakonnas on Eestimaa parimad inimesed. Edgar Savisaar on parimast parim. Ta teeb kõik, mis võimaik eestimaalaste heaks, suure töövõimega, hooliv ja tark inimene. Härrasmehena on ta talunud kõiki valesüüdistusi laskumata süüdistajate tasemele. Tema laimajad on alatud ja vastikud inimesed, laimu uskujad kergeusklikud. Ajakirjanikud, kes on laimu võimendanud, on valelikud. Head paranemist meie armsale linnapeale. Ootan kannatamatult häid teateid.