Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare seisund ei ole operatsioonijärgselt oluliselt muutunud. Ta on endiselt Tartu ülikooli kliinikumi intensiivraviosakonnas arstide hoole all.
Raske infektsiooni tagajärjel amputeeriti esmaspäeval Keskerakonna esimehel Edgar Savisaarel jalg ülaltpoolt põlve.
Haigla esindajate sõnul tabas Edgar Savisaart jala vigastusest lähtunud streptokoki, rahvapäraselt lihasööjabakteri infektsioon ning esineb toksilise šoki sündroom. Arstide sõnul on ravi olnud senini edukas.
Infektsiooni teisese tüsistusena tekkis kopsupõletik, kahjustunud on ka muud siseorganid; haigla esindaja esmaspäevasel aset leidnud pressibriifingul täpsemaid kahjustusi kommenteerida ei soovinud.
Kiirabi viis Savisaare Tartu Ülikooli Kliinikumi 18. märtsil. Samal päeval tehti talle esimene operatsioon.
Jaana
29. märts 2015 13:48