"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tahvlitehase direktor: ärge mõrvake loovaid hingi! (0)
26. märts 2015
Albert Truuväärt

"Minu soe soovitus otsustajatele – ärge mõrvake loovhingi bürokraatlike dokumentidega, vaid saatke oma spetsialistid nende juurde appi  paberimajandusega tegelema ja laske loovinimestel teha, mis neile meeldib," ütles Põltsamaa tahvlitehase direktor Ants Reinumägi.

Eesti kool vajab muutusi ja selleks on käima lükatud projekt “Huvitav kool”. Hetkel on projektiga liitunud üle Eesti 63 kooli. Projekti peamiseks eesmärgiks on tuua kohalik kogukond koolile lähemale ja innustada kooli ja kogukonna omavahelist koostööd.

Heaks näiteks “Huvitava kooli” projekti raames toimuvast kooli ja kogukonna koostööst on Põltsamaa tahvlitehase ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi  ühistegevus.

“Tean juba 30 aastat, et Põltsamaal on Ühisgümnaasium ja olen sellest aastaid mööda kõndinud, aga alles kaks aastat tagasi hakkasime tegema kooliga koostööd – küsimus endale, miks alles nüüd?!”

Reinumägi sõnul sai tema koostöö kooliga alguses täiesti juhuslikust reisist Moldaaviasse, kus ta juhtus kõrvuti istuma Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktoriga. “Sattusin juhuslikult temaga bussis viis päeva kõrvuti istuma ja tänu sellele aktiviseerus meie koostöö,” meenutas Reinumägi.

Põltsamaa tahvlitehas toodab erinevaid esitlusvahendeid: valgeid ja rohelisi tahvleid, interaktiivseid tooteid jms. Selleks, et tooteid tutvustaks neid kõige enam tarbiv inimene võttis Põltsamaa tahvlitehas tööle õpetaja.

“Me laenasime endale IT juhi ja õpetaja Põltsamaa ühisgümnaasiumist. Me laename teda iga nädal ühel päeval – nimelt neljapäeviti. Tema tegeleb meie toodete esitlemisega ja samal ajal laename meie koolile esitlusvahendeid,” ütles Reinumägi.

Aasta tagasi rentis firma endale Põltsamaa Ühisgümnaasiumis klassi. “Tegime sinna endale oma toodetega näidisklassi, sest koolis käib nagunii koguaeg palju inimesi ja lihtsam on neid viia kooli näidisklassi, kui tuua kogu aeg tehasesse,” nentis Reinumägi.

Reinumägi sõnul teevad nad lisaks Põltsamaa Ühisgümnaasiumile ka koostööd mitmete teiste koolidega. “Minu eriliseks lemmikuks on väikesed mõisakoolid – nad on väikesed, head ja hubased.”

Põltsamaa tahvlitehase ja Põltsamaa ühisgümnaasiumi koostöö on eeskujuks kõigile, kes mõtlevad, kuidas kaasata kogukonda kooli arendamisse.

“Minu sõnum kohalikele omavalitsustele on see: pidage meeles, et inimesed, kes on oma ala fännid, on need, kes viivad elu edasi, ja mitte need, kes töötavad ainult palga pärast. Tähtis, et koolipidajad ei juhiks kooli ainult läbi eelarve ja saadaks igasugused arendajad arvuti tagant põllule – las nad leivad üles inimesed, kes midagi juba on teinud ja asja tunnevad ja aitaks neil loovatel hingedel ideid ellu viia – siis oleks asjast kasu, mitte paberile lihtsalt linnukeste vedamisest, nagu tihti juhtub!“ 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.