“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Tartu Ülikooli professor: immigrandid soodustavad majanduse arengut (1)
28. märts 2015

Eile KUMU Kunstimuseumis toimunud Põhja- ja Baltimaade töörandele keskendunud rahvusvahelisel konverentsil üles astunud Tiit Tammaru Tartu Ülikoolist tõstis esile sisserändudega kaasnenud positiivsete joontena suuremat nõudlust ja tarbimist majanduses.

Negatiivsete mõjudena tõi Tartu ülikooli linna- ja rahvastikugeograafia professor välja jällegi sotsiaalsed teemad nagu lõimumise ja julgeoleku küsimus.

“Sisserände kasv Eestisse on muutunud, kasv on olnud 1500 pealt 2000ndast aastast 3000 peale praeguseks,” märkis Tammaru.

Lisaks tõi Tammaru välja tõiga, et kui sisserändajate seas on rohkem juhte ja tippspetsialiste, siis väljarändajad on peamiselt lihttöölised.

“Rände vanuseline tipp on Eestis 20ndates eluaastates noored. Eesti eristub lisaks vanuselisele parameetri poolest ka Nõukogude sisserändajate grupi poolest, kes pole ennast siin koduselt tundnud,” tõi Tammaru välja meie eripärad.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

fr
4. jaan. 2016 18:25
Tartu Ülikooli majandusõpetuse tase voolab ka kohinal välja.