"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
KATI SAARA VATMANN: Kõige suuremat vingerpussi mängib endale inimene ise (0)
01. aprill 2015
Scanpix

"Mul läksid tütre äia juurde sõites autojuhtmed põlema ja väimees viis mu eskordiga teenindusse - ohutulude vilkudes ja vahtkustutit kõrvalistmel hoides. Korraga kostis selja taga pauk - selgus, et väimehe auto tagumine rehv lõhkes," kirjeldas Vatmann mõne päeva tagust huumorit.

“Minu sõpruskond on suure huumorimeelega ja nende inimestega, kellel pole huumorimeelt, on mul äärmiselt raske suhelda, sest ma ise lõõbin nii elu, enda kui äparduste üle üpris laia lõuaga,” kinnitas Vatmann. “Kui minu suhtluspartneril puudub huumorimeel, siis on üsna “pekkis” see värk.”

Vatmanni arvates pole kõige suurem vingerpussi tegija inimesele mitte elu, vaid inimene ise. “Me ju ise toome 100% kõik oma ellu. Mida kardame, selle saame elult – kõik sõltub tellimuse osavusest. Kui meile tulevad need pusserid-vingerid, siis on selge, et meil on arenguruumi taevase kataloogi käsitlemisega,” ütles Vatmann.

Viimane vahejuhtum, mille puhul Kati otsustas nutmise asemel pigem naerda, juhtus tema alles mõni päev tagasi.

“Mul läksid tütre äia juurde sõites autojuhtmed põlema ja väimees viis mu eskordiga teenindusse, ohutulede vilkudes ja vahtkustutit kõrvalistmel hoides. Korraga kostis selja taga pauk – selgus, et väimehe auto tagumine rehv lõhkes,” kirjeldas Vatmann toimunut.

Huumorimeeleta inimesed sajatavad

“Kui inimesel pole huumorimeelt, siis ta võtab sellist asja vastu sõnadega “oi blin, oi bljad”,” seletas Vatmann. “Kui me tee ääres seisma jäime, siis me naersime täiesti hullunult: sellist asja ei saa ju lihtsalt olemas olla. Kui sa sellise sita üle naerad, siis vanajumal leiab: ah, see päris tubli laps ja sellise pasaga enam ei kostita, vaid mõtleb midagi uut välja ja annab järgmiseks kraad kangema koolitunni!“

Kuigi Vatmann armastab nii head nalja kui musta huumorit, on ta siiski väga skeptiline naljapäeva nalja tegemise osas.

“Ma olen praegu eksistentsiaalselt õrnas ajajärgus ja mul on siin enneaegsekene talleke emmemisel, viis tiinet utte ja hobune tiine ja koer tiine,” seletas Vatmann. “Nende sünnituse tähtajad on lähiajal saabumas, see on teinud mind hetkel hellade meeltega olevuseks, sest ma ju vastutan kõigi nende eest. Sel põhjusel ma mingit sihilikku nalja, mis võib minna juhitamatu egregorina liikvele, küll ei tee,” ütles Vatmann.

Hea nali – Kati otsib jälle meest        

Kati sõnul tuleb talle tänane aprillinaljapäev eriline veel ka seetõttu, et just täna, 1. aprilli õhtul on TV3-s eetris saade “Appi tuleb selgeltnägija”, kus saab näha, kuidas kuulus Vene selgeltnägija Dardo Kusto käis Vatmanni talus külas, uurimas miks suhted meestega selles naisperes nii keerulised kipuvad olema.

“Ma lustiga näen reklaamtreilerist, et ma kipun jälle mehele,” rääkis Vatmann. “Tõesti, pärast Dardo külaskäiku on mul olnud hästi palju uusi tutvusi nii mees- kui naishingede osas, aga peale sõprade praeguses elujärgus minu teele küll kedagi pole sattunud. Kuivõrd mul siin majas mingit meest ei ole, siis seda armastusemaagiat mul majas ka pole. Aga ma arvan, et suur osa inimesi arvab saadet vaadates, et see on nüüd küll päris hea nali, kui see nali ei ole!” võttis Kati oma järjekordse meheotsingute loo kokku.

Muster vaja murda

Vatmanni sõnul sai ta Vene selgeltnägija abiga teada, et tema elus pole tegemist mitte meesteneedusega, vaid hoopis ühe väga karmilt kinnitunud mustriga. “Selle mustri murdmine on minu kohustus, selleks, et mul tütred samasse nõiaringi ei satuks,” märkis Vatmann. “Kõige enam ma tegingi seda kõike oma kolme tütre jaoks. Kuna aga muster on kõvasti kinnitanud, siis seda annab alles lahti muukida.”

“Mulle näib, et saates osalemisega tegin ma väga õige otsuse, sest paljud minu sarnased naised võtavad minuga ühendust ja küsivad abi, sest on kurb vaadata, kuidas paljude naiste elu parimad aastad mööduvad naisena anabioosis!”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.