"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Esita oma nominent: tunnustusauhind "Lastega ja lastele" ootab kandidaate (0)
02. aprill 2015
Scanpix

Tänasest saab esitada kandidaate auhinnale "Lastega ja lastele". MTÜ Oma Pere tegevjuhi Sigrid Petofferi (pildil) sõnul on see auhind mõeldud tunnustamaks neid, kelle tegevus on toonud kaasa positiivseid muutusi laste elus.

“Lastega ja lastele” tunnustusauhinnale võib esitada nii häid inimesi kui ka organisatsioone ning ettepanekuid tunnustamiseks võivad samuti teha nii eraisikud kui organisatsioonid.

“Selliseks muutuseks võib olla arusaamisele jõudmine, et lapsendatud lapsel on õigus teada oma päritolu, või ühe kooli õpilaste silmatorkavalt paremad teadmised loodushoiust, misläbi on nad ise muutuste loojad,” selgitas ta.

Nii samuti avaldab Sigrid Petofferi arvates lastele suurt mõju hästi kirjutatud aabits, millest saab alguse paljude laste lugemisoskus. Ta tõi näiteks mulluse “Elutöö” auhinna saanud Leelo Tungla, kelle looming ja tegevus on mõjutanud tuhandeid lapsi.

MTÜ SEB Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi sõnul kutsutakse selle üritusega inimesi üles märkama neid, kes on omakasupüüdmatult märganud abivajajaid.

“Head teod ei ole osa normist, head teod on norm. Kui me kõik natuke rohkem märkaksime – oma lapsi, lähedasi, naabrilast, kolleegi – siis poleks üldse vaja eraldi üritust selliste inimeste tunnustamiseks,” ütles Lumi.

Tunnustusauhinnale “Lastega ja lastele” saab kandidaate esitata kuni 1. maini. Laureaadid kuulutatakse välja 1. juunil toimuval tunnustusüritusel Õiguskantsleri Kantseleis. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.