"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Koalitsioonileppe punktid avalikkuse ees: loodav võimuliit tõstab lastetoetuse 60 eurole ja vähendab sotsmaksu protsendi võrra (6)
03. aprill 2015
Scanpix

Puuduses olevate perede toetamiseks kavandab loodav koalitsioontoimetulekutoetuse määra tõstmist 130 euroni ja tulumaksuvaba miinimumi 225 euroni kuus. Sotsiaalmaksu on kavas vähendada ühe protsendi võrra, kompenseerides ravi- ja pensionikindlustuse osa riigieelarve muudest tuludest.

Lastega perede toimetuleku parandamiseks soovib loodav võimuliit tõsta esimese ja teise lapse toetuse 60 euroni kuus. Igale kolme ja enamat laste kasvatavale perele makstakse 200-eurost lasterikka pere toetust. Peretoetuse väljamaksmine on kavas siduda perioodilise perearsti külastamisega, vahendas Delfi.

Sotsiaalkindlustusameti alla on kavas luua elatisabi fond, kust saavad 100 euro suurust tuge need lapsed, kellele lahus elav vanem ei maksa elatist. Elatisraha maksmisest kõrvalehoidjad aga jäävad ilma riigitoetustest ning tegevuslubadest, samuti arvestatakse elatisraha maha tulumaksutagastuselt.

Puuduses olevate perede toetamiseks kavandab loodav koalitsioontoimetulekutoetuse määra tõstmist 130 euroni. Samuti tõstab võimuliit tulumaksuvaba miinimumi 225 euroni kuus.

Sotsiaalmaksu on kavas vähendada ühe protsendi võrra, kompenseerides ravi- ja pensionikindlustuse osa riigieelarve muudest tuludest.

Kommentaarid (6)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Aprill
5. apr. 2015 19:46
Mida koalitsioon teeb väljarände pidurdamiseks? Ja palgavaesuse vastu? Kas Superministeeriumi?
Lii
3. apr. 2015 22:44
Jube on mõelda, et need mehed otsustavad meie riigi saatuse üle. Pole neil kogemusi ega teadmisi. Kui neile kampa veel lisada Roosimannused, siis ajab ikka hirmu nahka küll.
mann
3. apr. 2015 18:50
rõivas irvitab selle üle et saab eestile veel rohkem halba teha
Miina
3. apr. 2015 13:19
Milline irve Rõivase näol!
Luuli
3. apr. 2015 12:47
60 eurot on 3-me päeva raha, aga mida soovitatakse teha ülejäänud päevadel.
Jaan
3. apr. 2015 12:46
Kas Rõivase laps elaks ära 60 euroga.