"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Setod tähistavad nädalavahetusel lihavõtteid (0)
08. aprill 2015
Scanpix

Setomaa külades ehitatakse pühapäeval liivast munaloomkad, kus külaelanikud veeretavad värvilisi pühademune. Obinitsas, soome-ugri kultuuripealinnas, saab lisaks nautida näidendit ning isurite muusikat.

Obinitsas algab lihavõtete tähistamine 12.aprillil kell 00.00 lihavõtteteenistusega Obinitsa kirikus, peale teenistust on võimalik kirikus kella lüüa. 

Kell 11.00 etendub Seto Ateljee-Galeriis näidend “Minkõst tsirguq laulva”, samuti saab nautida isurite laulukava. Kell 12.30 algab Seto Seltsimaja hoovis munaveeretamine.

Seto Seltsimajas Obinitsas on avatud kohvik. Soovijatel on võimalus külastada Obinitsa muuseumi, milleks hõigatakse grupid kokku seltsimaja õuel orienteeruvalt kell 12.00, 13.00 ja 14.00.

Soovijatel on võimalus käia etteteatamise korral ka esmaspäeval, 13.aprillil ja teisipäeval, 14.aprillil kell 13.00-14.00 Obinitsa kirikus, võimalus on ka kella lüüa.

Traditsiooniline lihavõttepühade tähistamine Värskas algab 11.aprillil kell 23.30 öise teenistuse ja ristikäiguga Värska kirikus.

Pühapäeval, 12.aprillil saab Värskas kell 12.00 veeretada mune loomkal, mängida mänge ja valida kaunimat muna, kuulata seto leelot ja nautida pillimängu.

Liivast munaloomkad on 12. aprillil ehitatud veel paljudesse küladesse Setomaal. Näiteks Mikitamäel kogunetakse munaloomka juurde kell 12.00, Laossinas kell 14.00, Luhamaal külamaja hoovi kell 12.00, Nedsajas kell 17.00.

Lähem info nädalavahetusel toimuva kohta on saadaval soome-ugri kultuuripealinna veebilehel.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.