"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
SDE ja IRL lähevad kooseluseaduse sätete osas kiskuma (0)
10. aprill 2015
Scanpix

SDE fraktsiooni esimehe ja eelmise valitsuse justiitsministri Andres Anvelti sõnul peaks kooseluseaduse rakendussätted riigikogu ette tooma valitsus, mitte saadikud, nagu soovib koalitsioonipartner IRL.

“Kooseluseaduse rakendussätted peaksid tulema valitusest, sest nendes on palju tehnilisi nüansse, mille lahendamise oskuspädevus on ministeeriumites,” ütles Anvelt reedel BNS-ile.

SDE koalitsioonikaaslase IRL-i fraktsiooni juht Priit Sibul on aga BNS-ile öelnud, et kuna kooseluseadusest pole koalitsioonileppes sõnagi, saavad rakendussätted parlamenti tulla vaid saadikute algatusena.

Anvelti sõnul peaks kooseluseadusega seonduvat arutama koalitsiooninõukogu. “Seadus on ju vastu võetud ja järgmisest aastast võivad inimesed kooselu registreerida. Küsimus on tehnilises pooles ehk rakendussätetes. Ehk kui tekivada vaidlused, siis kuidas nende kohtulik lahendus käiks. Ma pigem näen, et erinevate seaduste rakendamise kord – mis puudutab nii täitev- kui kohtuvõimu – peaks tulema valitsusest, kus ministeeriumites on pädevad spetsialistid, kes oskavad kõik tehnilised asjad ära kirjeldada,” lausus Anvelt.

SDE fraktsiooni juht märkis, et juhul kui riigikogu ei peaks suutma kooseluseaduse rakendussätteid vastu võtta, võib kohus esimese sellekohase kohtuvaidluse puhul nõuda kooseluseaduse põhiseadusega kooskõlla viimist, ehk siis rakendussätete vastuvõtmist.

Riigikogu võttis mullu oktoobri alguses 40 poolt- ja 38 vastuhäälega vastu kooseluseaduse, millega saavad nii erisoolised kui samasoolised paarid võimaluse oma kooselu registreerida ja mis tekitas ühiskonnas hulga vastakaid arvmusi. Seaduse jõustumiseks peab riigikogu vastvalitud koosseis võtma vastu selle rakendussätted.

Opositsioonilise Keskerakonna parlamendirühma juhi Kadri Simson ütles BNS-ile, et kooseluseaduse rakendussätted võivad vastse koalitsiooni tülli ajada.

“Erakond läks valimistele selle arusaamisega, et seda kooseluseadust pole vaja ja kui asi peaks nüüd lauale tulema, eks me siis arutame seda,” sõnas IRL-i fraktsiooni esimees Priit Sibul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.