"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Homme toimub teabepäev levinumatest lisaainetest (0)
14. aprill 2015
Scanpix

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet ja Quattromed HTI Laborid OÜ korraldavad  homme, 15. aprillil kell 11-15 Rahvusraamatukogu suures saalis ülelinnalise teabepäeva "Lisaained ja vitamiinid", kus tutvustatakse enimtarbitavaid lisaaineid ja nende mõju inimorganismile.  

Avaettekande peab TTÜ Toiduainete Instituudi professor Raivo Vokk, kes peatub oma ettekandes lisaainete sisaldusel erinevates sagelikasutatavates toiduainetes.

29 igapäevasest vaatluse all olevast toiduainest meie külmkapis olid kümme toiduainet täiesti lisaainetevabad, mõnes toiduaines esines lisandina vaid sidrunhapet, äädikhapet, kaaliumsorbaati või sojaletsitiini. Seega on toiduaineid ostes kasulik jälgida neis lisaainete esinemist.

Järgmisel nädalal tähistatava rahvusvahelise südamenädala puhul  peatub doktor Irina  Utenko südame tervisel ja seda toetavatel ainetel,  Anneli Raave annab põhjaliku ülevaate neist vitamiinidest ja mineraalainetest, mida vajame lihas- ja luukonna, närvisüsteemi funktsioneerimiseks, südame-veresoonkonna haiguste riski  vähendamiseks, immuunsüsteemi tugevdamiseks (raud, tsink, seleen, C,A ja D vitamiinid), füüsilise võimekuse ja vastupidavuse tõstmiseks ning organismi taastumiseks.

Organismi tõrgeteta funktsioneerimiseks on oluline, et organismis oleks mineraalainete ja vitamiinide hulk piisav ning nende omavaheline vahekord tasakaalus.

Doktor Meeli Glükmann peatub üha sagedamini diagnoositavatel gluteenitalumatuse ja laktaasi puudulikkuse avaldumisel, nende seisundite sümptomaatikal.

Kõik kolm arsti annavad oma ettekannetes ülevaate ka sellest, kuidas tänapäeva laboratoorsete uuringutega saab kergesti määrata nii organismi üldseisundit kui mitmete lisaainete ja vitamiinide esinemist organismis.

Teabepäevale rahvusraamatukogu konverentsisaali oodatakse tervishoiutöötajaid, tervisedendajaid, tervist edendavate töökohtade esindajaid ja jt  huvilisi.

Üritus on tasuta.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.