"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna kodurahuprogramm toetas mullu 26 projekti (0)
16. aprill 2015
Scanpix

Keskmine toetuse summa ühele projektile oli umbkaudu 3102 eurot, teatas Tallinna linnavalitsus. "Kodurahuprogrammi 2014. aasta projektikonkurssi saab lugeda edukalt läbiviiduks," ütles abilinnapea Mihhail Kõlvart (pildil).

Kõlvarti sõnul viidi programmi toel läbi mitmeid erineva suunitlusega kultuuriprojekte. “Näiteks toimus noorte vokalistide konkurss “Laulusild” ning 10 laululaagris tutvustati eri rahvuste rahvalaule, vahendas BNS.

Ilmus raamat “Eestimaa rahvuste elutarkus …”, kuhu on koondatud erinevate Eestis elavate rahvuste kõnekamad vanasõnad, kõnekäänud ja mõistujutud.

Rahvusvahelise koostööprojekti “Kunst ja demokraatia: mina arvan nii!” raames arutlesid Eesti noored sõnavabaduse teemadel ning valmisid seitse grupitööd, mida eksponeeriti Eksperimenta! näitusel Hopneri majas,” ütles Kõlvart.

“Vähemusrahvuste kultuuripärandi tutvustamiseks viidi projekti „Rahvakultuurid kooli“ raames seitsmes Tallinna koolis läbi erinevaid üritusi ning esseekonkurss.”

Erinevate projektide raames pakuti mitmesuguseid tegevusi Tallinna noortele ja kooliõpilastele. Juunis oli Tallinna koolide õpilastel võimalik osaleda nädalases keelekümbluslaagris Peterburis, laiendamaks vene kõne- ja kirjakeele oskust ning tutvumaks Peterburi linna ja selle kultuuripärandiga.

“Lõbusate ja Leidlike Klubi” raames viidi läbi kaks väljasõiduseminari ja seitse üritust. “Minu Tallinna” projekti raames tutvustati Tallinna üldhariduskoolide õpilastele linna juhtimist ning viidi läbi vastavateemaline viktoriin, õppepäevadel osales pea 1000 õpilast 20 koolist.

Samuti viidi läbi erinevaid etendusi ja ekskursioone, linna- ja matkalaagreid koos rühmamängude ning erinevate külastustega, kaasates projektidesse nii eesti kui vene keelt kõnelevaid lapsi.

Projektikonkursi üheks mahukaimaks projektis oli laste- ja noortefilmide festival Just Film, mille raames toimusid novembris 10 päeva jooksul 105 filmiseanssi pea 15 000 külastajaga.

Teleprojekte oli eelmisel aastal üks – projekti „Need, kes on meie kõrval“ raames valmisid kolm saadet Eesti vähemusrahvuste kultuuriseltsidest.

Kodurahuprogrammi üldisteks eesmärkideks on luua usaldusväärseid suhteid eri rahvuste vahel, tagada linnaelanike turvalisus, vastastikune usaldus ja rahulik kooselu, aga ka ühendada eesti- ja venekeelset kogukonda ning kaasata Tallinnas elavaid rahvusvähemusi erinevates valdkondades.

Mullu toimus kodurahuprogrammi projektikonkurss seitsmendat korda. Konkursi taotluste esitamise tähtajaks esitati kokku 39 taotlust kogusummas 196 667 eurot, seega ületasid taotlused toetusteks ette nähtud kogusummat enam kui kahekordselt.

Projektid läbi vaadanud kodurahuprogrammi projektide hindamise ja rahastamise komisjon otsustas toetada neist 26 projekti.

Iga-aastaste projektikonkursside läbiviimise eesmärgiks on leida projekte, mis aitavad kaasa programmi eesmärkide saavutamisele ja tegevuste elluviimisele. 2014. aasta projektikonkursi kitsamateks valdkondlikeks prioriteetideks olid noorte ühistegevuse edendamine ning vähemusrahvuste kultuuride tutvustamine ja kultuuriürituste toetamine.

Projektikonkursi raames toetust saanud projektide arv on 2011. aastast stabiilselt tõusnud.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.