"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tarmo Kriis: Arumäe tabas Reformierakonna hella kohta (2)
17. aprill 2015
Scanpix

Endine Tööandjate Keskliidu juht Tarmo Kriis rõhutab, et majandusanalüütik Ruta Arumäe juhtis tähelepanu tõsistele probleemidele riigi majanduse juhtimises ning tabas sellega Reformierakonna hella kohta. "Kõige tõsisemate probleemidega — väga madalate palkadega ja rahvastiku väljavooluga — lihtsalt ei tegeleta."

“Tegelikult pole ju selles midagi uut, mis Ruta Arumäe välja ütles, avalikkust üllatab pigem see, et peaministrile ja Reformierakonna esimehele nii lähedal seisnud inimene sellise ausa tunnistuse teha julges,” ütles Kriis. “Arumäe suunas tehtavad rünnakud näitavad selgelt, et ta tabas hella kohta. Reformierakond on juba aastaid reformidest väga kaugel ning sellega on kogu riigi areng sisuliselt seisma pandud.”

Kriis rõhutas, et riigieelarve tasakaalust rääkimine ei ole majanduspoliitika. “Kõige tõsisemate probleemidega — väga madalate palkadega ja rahvastiku väljavooluga — lihtsalt ei tegeleta. Riigil ei ole jätkusuutlikku strateegiat, mis meid Euroopas ja maailmas konkurentsis hoiaks. Puudub dialoog ettevõtjatega, väga probleemne on ligipääs kapitaliturgudele ja rahale. Mis on õigupoolest see põhjus, miks täna peaksid suured investeeringud Eestisse tulema? Kui ainsaks vastuseks leiame odava tööjõu, siis on majanduspoliitikat juhitud väga vales suunas.”

“Riik ei saa lõputult eelarvet kaudsete maksudega täita ning ühiskonna varanduslikku ebavõrdsust kasvatada. Reformierakond peab mõistma, et nende kümne ja viieteistkümne aasta vanused ideed enam ei tööta, need toovad rohkem kahju kui kasu,” lisas Tarmo Kriis. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

hm
21. apr. 2015 13:09
Jääb üle vaid Kriisiga nõustuda.
vana värk
18. apr. 2015 09:51
Juba peaminister Ansip pidas eksperte nö kahtlasteks tegelasteks.