"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pärnu mnt ja Järvevana kergliiklusteed ühendatakse (0)
21. aprill 2015
Scanpix

EL struktuurivahendite meetme "Linnaliste piirkondade arendamine" välisprojektis "Järvevana tee – Pärnu maantee vaheline kergliiklustee". 

Projekti tulemusena valmib 226 m pikkune kergliiklustee, mis ühendab Pärnu mnt ja Järvevana tee kergliiklusteid ja millega luuakse võimalus kergliiklejate ohutumaks ning sujuvamaks liiklemiseks kahe olulise magistraali vahel.  

“Projekti kogumaksumus on 66 540 eurot, millest välistoetus moodustab 56 559 eurot ja projekti omafinantseerimine 9981 eurot, millele lisandub projektiga seotud lisafinantseering summas 1333 eurot,” ütles linnapea kohustes abilinnapea Kalle Klandorf.

“Projekti omafinantseering ja projektiga seotud lisafinantseering kaetakse Tallinna linna eelarves Tallinna Kommunaalametile teede kapitaalremondiks ja rekonstrueerimiseks ettenähtud vahendite arvelt.”

Täna puudub ühendus Järvevana tee ja Pärnu mnt kergliiklusteede vahel. Pärnu maanteelt tulev tee lõppeb Järvevana tee 9 esises parklas. Järvevana kergliiklustee algab raudtee ülesõidust. Puudub paarisaja meetrine kergliiklusteid ühendav teelõik ja kergliiklejad kasutavad seal liiklemiseks autode parklaid ning haljasalasid.

2012. ja 2013. aastal toimunud “European Cycling Challenge” kaardistustulemused on samuti näidanud, et nimetatud piirkonnas on kergliiklusteede võrgustik katkendlik ja jalgrattaliiklus seetõttu häiritud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.