"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kahe inimese mõrva tellinud naise kohtuprotsess algab sügisel (0)
24. aprill 2015

 Kahe inimese palgamõrva tellimises süüdistatava naise kohtuprotsess algab sügisel.

Menetluspooled leppisid reedel Pärnu maakohtus toimunud eelistungil kokku, et kohus hakkab 57-aastase Marika süüasja arutama 14. septembril, vahendas BNS.   

Politsei sai eelmise aasta novembris teada võimalikust mõrvalekihutamise juhtumist ja sama kuu lõpus peeti kahtlustatavana kinni ning võeti kohtu loal vahi alla 57-aastane naine.  Kohtueelse uurimise lõppedes sai ta süüdistuse teiste inimeste mõrvale kihutamise katses, mis võib talle kohtus süüdimõistmisel tuua kuni eluaegse vangistuse.

“Naine kihutas kolmandaid isikuid tapma kaht talle tuttavat inimest omakasu motiivil,” ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja, soovimata kuriteo detaile enne kohtuprotsessi algust rohkem kommenteerida.  

Eeluurimist viis läbi Lääne prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus ning juhtis Lääne ringkonnaprokuratuur.

Lääne prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Margus Sass peab seda üheks oluliseks töövõiduks, sest õnnestus päästa inimelud.

“Kui saame teada planeeritavast kuriteost, siis võtame kasutusele oma töö erinevad meetodid ning teeme kõik endast oleneva, et kuritegusid ära hoida ning nende kavandaja vastutusele võtta,” ütles Sass.

Eriasjade prokurör Küllike Kase sõnul on tegemist praegustes oludes väga tavatu kuriteoga, mis meenutab pigem 1990. aastaid.

“Seadusandja on ette näinud kuriteole kihutamise katse eest karistamise just eriti raskete, sealhulgas eelkõige inimeste elu ohustavate kuritegude puhul ja õiguskaitseasutused suhtuvad sellistesse tegudesse täie tõsidusega, et tagada meie ühiskonna turvalisus,” lisas prokurör.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.