"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Helsingis on kodutute arv jõudsalt vähenenud (0)
28. aprill 2015
Scanpix

Soome pealinnas Helsingis on kodutus küll vähenenud, kuid eeslinnades Espoos ja Vantaas on nende arv viimasel aastal võrreldes eelmise aastaga kasvanud. Plaan on inimesi aidata ning kodutus täielikult välja juurida.

Helsingis oli eelmisel aastal 600 kodutut vähem kui aastal 2013, kirjutas Helsingin Sanomat.

“Parim vahend võitluses kodutusega on ehitada taskukohaseid üürikortereid. Helsingis tõesti tundub olevat puudus odavate üürikorterite järele,” ütles Helsingi tervise- ja sotsiaalkomitee direktor Hannu Juvonen.

Ka juba pikemat aega korterit olevate inimeste arv on Helsingis viimase aastaga vähenenud 195 inimese võrra ja alla 25-aastaste kodutute arv 400 võrra.

Pikemaajaliste kodutute all mõeldakse isikut, kes on olnud järjest korterita üle aasta või isikut, kes on viimase kolme aasta jooksul korduvalt kodutuks jäänud.

Aastatel 2012–2015 programm nägi ette, et pikemaajaliste kodutute probleem kaoks Helsingist sellel aastal üleüldse. See ei õnnestunud – eelmisel aastal oli linnas üle 1200 sellise inimese.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.