"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jüri Ratas: Eesti vajab oma maksuimet (7)
28. aprill 2015
Scanpix

"Eesti viimaste valitsuste poliitikat iseloomustavad kosmeetilised muudatused ning paigaltammumine, mis tähendab sisuliselt tagasiminekut. Samal ajal rakendavad meie lõunanaabrid Läti ja Leedu paindlikke ning uuenduslikke lahendusi maksusüsteemis, mis on selgelt elavdanud mõlema riigi ettevõtluskeskkonda," lausus riigikogu aseesimees Jüri Ratas.

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines täna poliitilise ettekandega Keskerakonna Mustamäe piirkonna aastakoosolekul. Oma sõnavõtus rõhutas Ratas, et Eesti peab konkurentsis püsimiseks põhjalikult uuendama kogu maksusüsteemi.

“Iga aastaga saab üha selgemaks, et kunagine Balti tiiger on magama jäänud. On tõeliselt kurb, et meie konkurentsivõime suurendamise asemel arutab kolmikliit tõsimeeli majutusteenuse käibemaksu ning kütuseaktsiisi tõstmise küsimust. Tegelikult vajab Eesti põhjalikku maksureformi, mis kiirendaks majanduskasvu ning parandaks oluliselt maapiirkondade ettevõtluskeskkonda,” ütles ta.

“Esimese sammuna tuleb üle saada alusetust hirmust maksuerandite ees ning loobuda kõigile ühe lauaga löömise poliitikast. Teaduspõhised ja sihipärased maksuerisused pole kuluartiklid, vaid aitavad riigi majanduslikku arengut suunata ning elavdada,” rõhutas Ratas.

“Eesti valitsused ei vaata tervikpilti, vaid keskenduvad ühele maksule korraga. Kui seni oli eesmärgiks langetada iga hinna eest tulumaksu, siis nüüd on uueks dogmaks seatud sotsiaalmaksu vähendamine. Samal ajal otsitakse üha kasvava eelarveaugu täitmiseks esimesi ettejuhtuvaid katteallikaid, analüüsimata muudatuste pikaajalisemat mõju. Laadne mõtteviis pole jätkusuutlik, vaid meenutab kapitaalremonti vajava maja soojustamist maalriteibiga,” iseloomustas Ratas valitsuse tegevust.

Kommentaarid (7)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ajaloolane
8. mai 2015 19:53
Oli kord isemajandava eesti (IME) kampaania, nüüd on Krimm ja Donbass imelised? Maksuime asemel vajaksime ehk reaalseid töid ja tegemisi ravimite, toidu, laskemoona, loodushoiu, keelehoiu, iibe tõstmise jms jaoks?
JFS
29. apr. 2015 11:44
Palun, hr. Jüri Ratas, öelge rahvale üheselt ja selgete sõnadega (paljud ei saa muidu aru!), et praegune valitsus eesotsas RE maffia de Rosimannusega ei tegutse mitte Eestimaa rahva, vaid kui mitte mingi "tundmatu" repressiivrežiimi, siis kindlasti OMA kildkondlike huvide ja röövellike kasumite eesmärgil. Rahvas peab saama opositsioonilt valiseva kliki ja riigis valitseva olukorra kohta selge sõnumi, sest terve mõistuse kaotanud RE otsekui ajusööjabakterisse nakatunud loomakari ei tee enam vahet riigi=rahva ja iseenda rahakoti vahel. Selline terve mõistuse kaotanud "valitsuse" tegevus tuleb kiiremas korras paljastada ja peatada, tulgu nende suunised kust tahes. Vastasel juhul jätab opositsioon mulje, nagu tahaks ta kukutada värdvalitsust vaid sooviga, et ise nende asemele asuda ja tegutseda samal viisil. Ka tuleb paljastada ERR kui ühe partei (RE) käpaalune, kuritahtlikult kallutatud ja räigelt valelik infokanal, mis eksitab ja alavääristab Eestimaa rahvast . TEGUTSEGE!
JFS
29. apr. 2015 11:40
Libekeelsusega, silmakirjalikkusega, räigete valede ja pettustega on endid Riigikokku lasknud valida raskelt hälbelised tüübid, kellede seast võivad veel avalikuks tulla ja on juba tulnud ka psühhopaadid, sadistid, satanistid, inimsööjad ja kes kõik veel. Nad olid n-ö kappis, kui nad endid rahvale rahvaesindajateks esitlesid, kuid alles nüüd näitavad nad oma tõelist palet. Mida me sellest järeldame? Vaid üht: Nad on rahvast räigelt petnud kui värdjad ja idioodid, pätid, kaabakad, röövlid ning rahva- ja riigireeturid. Nad tuleb sellistena paljastada ja nende mandaat tuleb viivitamatult tühistada! Eestimaa rahvas ei ole neid sellistena valinud! Tõuskem üles selle värdjabande räigete valede ja pettusete vastu. Kogunegem, kui teid kutsub mistahe opositsiooniline erakond, sest aeg on küps hävitada monstrum, mis nimetab end EV valitsuseks!
Ats
28. apr. 2015 20:13
Meil toimub pidev rahva vaesumine, antakse välja üks reform teisest hullem. Seni, kuni Reformi tagatoa poliitikud on võimul mingit maksuimet loota pole. Oma rahva tarbeks raha ei jätku, aga teiste riikide abistamiseks on seda küllaga, samuti sõjavarustuse ostmiseks, kuigi keegi ei kavatse meid rünnata. See on ka tsirkus häälte saamiseks ja poolehoiu võitmiseks nendelt, kes on hüsteerikud, hoolimatud ja vihavaenust kobrutavad.
Lea
28. apr. 2015 20:06
Selle valitsuse ajal pole imet loota. Seegi on ime, et Reformierakond sai võimule. Kuidas on võimalik saada valituks, kui pole töötulemusi ette näidata. Valijad läksid õnge nende valede ja hirmutamise võrku, aitas kaasa ka vihavaenu õhutamine.
Ott
28. apr. 2015 20:01
Ei saa aru, kas valitsuses on rumalad inimesed, kes ei oska midagi ette võtta või nad lihtasalt ei hooli sellest, mis meie riigis toimub.
JFS
29. apr. 2015 13:17
Liiga palju on neid, kes ikka veel "EI SAA ARU". On viimane aeg hakata asjadest ja olukorrast rääkima otsesõnu ja nimetama neid üheselt nii, nagu asjad ja olukorrad tegelikult on, aga mitte oletuslikult, "ma'i saa aru" vormis või muidu lõõpides ja ironiseerides. See annab värdvalitsejatele vaid aega ja hoogu juurde oma rahvavaenulikeks tegudeks. Unustagem ära Lollidemaa printsiip, et "igal lollil on õigus OMA arvamusele!", sest pilt olukorrast peaks olema juba niiiii selge, et sellest enam miljonit arvamust ei saa olla. Leidkem siis üksmeel ja ühine seisukoht, mida juba kõva häälega hüütakse: MAHA VÄRDVALITSUS!