"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Lastefond ja Tallinn toetasid lapsele tehiskäe ostu (0)
04. mai 2015
Scanpix

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ja Tallinna linn toetasid amputeeritud labakäega kuueaastasele poisile müoelektrilise käeproteesi ostu, tasudes riikliku toetuse juures pere omaosaluse summa.

Personaalselt Markusele valmistatud tehiskäsi maksis 17 130 eurot, teatas lastefond BNS-ile. Sellest summast 90 protsenti katab Haigekassa, kümme protsenti tuleb tasuda omaosalusena. Sel korral jäi üksinda kahte last kasvataval emal tasuda 1713 eurot.

Toetuse saamiseks pöördus pere nii kohaliku omavalitsuse kui lastefondi poole, kes otsustasid Markust aidata: Tallinna linnavalitsus tasus viis protsenti omaosaluse summast ning Lastefond samuti viis protsenti ehk 857 eurot.

Markusel on diagnoositud kaasasündinud suurte südameveresoonte anomaalia, mistõttu vajas ta peale sündi abistavat lõikust ja üheksakuuselt operatsiooni. Oma labakäest jäi ta ilma kümnekuuselt operatsioonijärgse tüsistusena, kui käe amputeerimine oli vältimatu.

Müoelektrilise käeprotees on lihasimpulsside abil juhitava proteesiga, millel on haarav kolme sõrme funktsioon: müoelektrilised sensorid võtavad vastu patsiendi olemasoleva käeosa lihastes tekkinud elektriimpulsid, mis saadakse kätte nahapinnal asetsevate elektroodide kaudu. Neid võimendatud impulsse kasutatakse jäsemeproteesi elektrooniliste komponentide juhtimiseks. See võimaldab tehiskäega asjadest kinni haarata ning näha oma sõrmi liikumas nagu päris käel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.