"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Keskerakonna seeniorid: sotsmaksu langetamine süvendab pensionäride vaesust (0)
05. mai 2015
Scanpix

"Pole kahtlustki, et selle tagajärjel halveneb ja kallineb veelgi eakamatele nii vajalike tervishoiuteenuste kättesaadavus — pikenevad järjekorrad arstiabi kättesaamiseks ja haiglaraviks," seisis Keskerakonna Seenioride kogu valitsusele ja riigikogule tehtud avalduses, milles nõutakse loobumist kavatsusest langetada sotsiaalmaksu 1% võrra. 

“Sotsiaalmaksu langetamine vähendab riigieelarve tulusid ligi 90 miljoni euro võrra,” kirjutasid seeniorid oma avalduses, “Omaosalus ravimite eest tasumisel on  Eestis niigi mitu korda kõrgem, kui Euroopa Liidus keskmiselt!”

“Arvutused näitavad ka seda, et sotsiaalmaksu vähendamine toob endaga kaasa väiksemaid pensione. Meie pensionid on juba täna eurotsoonis ühed väiksemad aga eakate sissetulekute võrdluses tööealiste sissetulekutaga, oleme 28 Euroopa Liidu riigi seas eelviimased,” rõhutavad Keskerakonna seeniorid. 

“Eestis elab allpool vaesuspiiri  ligi kolmandik pensionäridest, nendest ligi 100 000 on eakad, kellel pärast kommunaalkulude tasumist ja hädavajalike ravimite ostmist, jääb toidule vaid 1-2 eurot päevas. Sotsiaalmaksu vähendamisega süveneb vaesus pensionäride seas veelgi ja sellega ei saa me leppida.” 

“Nõuame, et Reformierakonna, SDE ja IRL-i valitsuskoalitsiooni kuuluvad poliitikud loobuksid kavast vähendada sotsiaalmaksu! Vanema põlvkonna majanduslikku olukorda ei tohi halvendada ning tuleb leida võimalus austada nende poolt tehtud tööd väärika pensioniga,” kirjutasid seeniorid.

Loe lisaks:

Riigikantselei ei ole sotsiaalmaksu alandamise mõju analüüsinud

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.