"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lang: Kaja Kallase Reformierakonna kriitika on õige (2)
05. mai 2015
Scanpix

Reformierakonna juhatuse liige ja endine minister Rein Lang on erakonna aseesimehe Kaja Kallase kriitilises blogipostituses olevate ettepanekutega nõus, toonitades, et erakond peaks need kindlasti ellu viima.

“Lugedes neid mõtteid, need on ju jumala õiged mõtted ja Reformierakond peaks need kindlasti ellu viima,” kommenteeris Lang BNS-ile teisipäeval Kallase blogipostitust, milles viimane kritiseerib Reformierakonna tegemisi.

“See, kas tingimata välistada valitsuseliikmete erakonna juhatusse kuulumine, on vaidluse koht, aga igas muus suhtes kirjutan Kaja jutule alla, mõtlen sarnaselt ja nüüd on meid juba kandideerimas juhatusse kaks ja ma loodan, et need asjad lähevad läbi,” sõnas Lang.

Kallas avaldas blogis oma ettepanekud erakonna reformiks, muu hulgas soovib Kallas arvata erakonnast välja liikmemaksu mittemaksjad ning välistada ministrite kuulumine erakonna juhatusse.

Kallas kirjutas, et otsustas taas kandideerida juhatusse, lootes alustada diskussiooni Reformierakonna reformi üle. Ta avaldas lootust, et tema ettepanekud leiavad toetust erakonna liikmete seas.

Postituses tõi Kallas välja kümme ettepanekut erakonna reformimiseks.

Esimese punktina seadis Kallas eesmärgiks koguda kokku liikmemaksud ja arvata erakonna liikmete hulgast välja need, kes liikmemaksu ei tasu. “Niimoodi saame teada oma tegelike aktiivsete liikmete hulga ja suurendame aktiivsete inimeste omanikutunnet erakonna suhtes,” kirjutas ta.

Kallas peab vajalikuks, et erakond oleks avatud erinevatele arvamustele, teeks selgeks otsustusprotsessi ja korraldada vajadusel olulistes küsimustes hääletus.

Neljandaks peab Kallas vajalikuks koosolekud protokollida ning viiendaks saata enne olulisi otsuseid välja täpne päevakord, et inimestel oleks võimalik ette valmistada ja aruteludes argumenteeritult osaleda.

Kuuendaks paneb Kallas ette, et juhatuse koosolekul oleks võimalik osalemise tehnoloogiliste vahendite teel. “Korraldame koosolekud nii, et interneti vahendusel koosolekul osalevad liikmeid koheldakse võrdväärselt füüsiliselt kohalolevate liikmetega,” selgitas ta.

Samuti soovib Kallas teha selgeks ja läbipaistvaks erakonna liikmete määramised otsustuspositsioonidele ning teha selgemaks selgemaks valimisnimekirjade koostamise riigikogu valimiste jaoks ning avalikustada sisevalimiste tulemused.

Viimaseks soovib Kallas, et erakond austaks võimude lahususe printsiipi ka valitsuse ja fraktsiooni vahelises koostöös ning välistada valitsuse liikmete kuulumise erakonna juhatusse.

Peaminister ja Reformierakonna juht Taavi Rõivas on seni piirdunud vaid lühikommentaariga Twitteris, andes mõista, et peab Kaja Kallase blogipostitust osaks parteisisesest valimisvõitlusest. “Rõõm näha, et konkurents on tihe ja teiste hulgas ka palju päris uusi tegijaid on kandideerimas,” märkis Rõivas.

Loe lisaks:

Kaja Kallas heidab Reformierakonnale ette eriarvamuste mahasurumist

 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ele
5. mai 2015 21:05
Mulle pole meeldinud viimase aja valitsus, kuna tehakse üks vale samm teise järgi ja inimeste vaesumine jätkub.Kuid olen veendunud, et Reformierakonnas on ka tublisid inimesi, kuid need pole Ansipi ega Rõivase pooldajad.
Ott
5. mai 2015 20:59
Mul on meeles, kui edukas koostöö oli kunagi peale rasket Laari valitsemisaega Refoormierakonnal koos Keskerakonnaga, kui peaministriks oli Siim Kallas-tark ja tubli poliitik. Savisaare nõudmisel tõsteti pensioni peaaegu poolevõrra ja elu läks paremaks igas valdkonnas. Praeguse peaministriga poleks koostöö võimalik, sest tal on muud huvid. Ta on püstitanud koos oma tagatoa poliitikutega diktatuuri.