"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna kooliõpilastele tutvustatakse jäätmejaamade tööd (0)
05. mai 2015
Scanpix

Heakorrakuu raames käivitati pilootprojekt, mille käigus tutvustatakse õpilastele jäätmejaamade tegevust. Käesoleval aastal kaasati projekti kolm Tallinna kooli - Tallinna Pae Gümnaasiumi 6. klass, Tallinna Pääsküla Gümnaasiumi 7. klass ning Gustav Adolfi Gümnaasiumi 8. klass.

Täna külastavad Pärnamäe jäätmejaama Tallinna Pae Gümnaasiumi 6. klassi õpilased, kus nad näevad jäätmejaama tegevust, saavad küsida neid huvitavaid küsimusi ning näha oma silmaga, mis saab jäätmetest.

Oluline on selgitada jäätmete liigiti kogumise vajalikkust ning selle mitte tegemise tagajärgi. Pärast külastust toimuvad samade õpilastega talgud, kus on põhirõhk jäätmete liigiti kogumisel.

Talgud toimuvad reedel, 8. mail, üle-euroopalise koristuspäeva „Let’s Clean-Up Europe“ raames, mis toimub tänavu 8.-10. mai.

Tallinna Pääsküla Gümnaasiumi õpilased külastavad Rahumäe jäätmejaama kolmapäeval ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased neljapäeval.

Järgmisel aastal on projekti plaanitud kaasata vähemalt üks kool igast linnaosast. Projekti rahastab Tallinna Keskkonnaamet koostöös MTÜ Keskkonnateenused.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.