"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rootslased nõuavad Aviesi pankrotti, firma kinnitab, et ohtu ei ole (0)
06. mai 2015
Scanpix

Hoolimata viis korda langenud käibest lennufirma AS Avies pankrotiohtu ei näe ning kohtusse pöördunud kaks Rootsi firmat on ettevõtte kinnitusel vaid väikekreeditorid.

“Siin on tegemist eriarvamustega ja väikekreeditoridega, oleme proovinud kokkuleppeni jõuda, aga pole jõudnud, nii et nad kasutasid seda väga ootamatult. Oleme tõesti kõik endast sõltuva teinud, et seda lahendada,” ütles lennufirma Avies juht Allan Soll BNS-ile. “See on alati nende õigus pöörduda kohtu poole,” lisas Soll.

Solli sõnul pole kahe Rootsi firma nõuded Aviesi vastu suured, pigem väiksed. “Nõuete suurus ei ole aga avalik info, eks kohus vaatab selle üle ja otsustab, kas pankrotiks on alust või ei ole,” märkis ta.

“Praegu on meil käive vähenenud viis korda, nii et eks see on loomulik asjade kulg, et kõik ei ole rahul tekkinud olukorraga,” ütles lennufirma juht ja lisas, et pankrotiohtu firmal ei ole. “Püüame nõuded täita, see on meie tegevuskava. Oleme organisatsiooni stabiliseerinud väga kiiresti pärast sellist käibekukkumist ning loodame ka kõikide kreeditoridega kokkuleppele jõuda.”

Soll ütles, et ettevõte on stabiliseeritud ja praegu on vaja kõik kokkutõmbamise valud üle eldada. “Loodame ikka jätkata väikese lennundusettevõttena ning teenindada korralikult saari,” ütles Soll.

“Oleme lennuametile esitanud ka riskide analüüsi, milliseid riske näeme sellise ettevõtte kokkukuivamise osas. Enne uue arengu peale mõtlemist oleme teinud sügava analüüsi, mida oleks vaja enne arengut muuta, praegu viimegi seda plaani ellu,” ütles ta.

Rootslased nõuavad pankrotti

Rootsi ettevõtted Swedewings AB ja Bromma Air Maintenance AB nõuavad kohtus Eesti lennufirma Avies AS-i pankrotti. Istungid kahe ettevõtte poolt laekunud pankrotiavalduste arutamiseks toimuvad kolmapäeval Harju maakohtus, selgub kohtuistungite ajakavast.

Rootsi transpordiamet lõpetas tänavu märtsi alguses päevapealt Aviesiga sõlmitud kolm teeninduslepingut ega sõlmi lennufirmaga enam uusi. Lennufirmale heidetakse ette lendude ärajäämist, hilinemist ja põhjendamatut ebatäpsust.

Lisaks vallandas Avies eelmise aasta lõpus paarkümmend pilooti, kes pöördusid kohtusse, et nõuda endiselt tööandjalt mitme kuu eest saamata tasu, kirjutas Postimees aprillis.

Aviesi juhataja Allan Soll ütles toona lehele, et firma on pilootidele tõepoolest raha võlgu, sest ettevõttel on seoses Rootsi lepingute ülesütlemisega tekkinud rahalised raskused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.