"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti avas esimese aukonsulaadi Mongoolias (0)
07. mai 2015
Scanpix

Välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö küsimuste asekantsler Mart Laanemäe ja Eesti suursaadik Mongoolias Toomas Lukk (pildil) avasid Eesti esimese aukonsulaadi Mongoolias asukohaga Ulaanbaataris.

Eesti aukonsul on Khulan Lkhagvasuren, kelle konsulaarpiirkond on kogu Mongoolia territoorium, teatas välisministeerium BNS-ile.  

Aukonsulaadi avamisel ütles asekantsler Laanemäe, et Eesti ja Mongoolia suhted on head, ent potentsiaali suhete edendamiseks on kõigis valdkondades.

Laanemäe avaldas lootust, et aukonsulaadi avamine aitab eelkõige tihendada Eesti ja Mongoolia vahelisi poliitilisi ja majanduslikke sidemeid.

Suursaadik Toomas Lukk märkis, et Mongoolia huvi Eesti arengute ja kogemuse vastu on suur. “Eelkõige on Mongoolia huvitatud meie e-riigi lahendustest,” täpsustas Lukk.

Eesti aukonsul Khulan Lkhagvasuren on sündinud 1966. aastal Ulaanbaataris, Mongoolias. Ta on lõpetanud Moskva riikliku majandusülikooli kaubandusökonomisti erialal.

Alates 2012. aastast on Lkhagvasuren peadirektor konsultatsioonifirmas Kingdom of the Majesty LLC. Samal ajal on ta nõunikuks Hollandi esinduses Mongoolias haridusspetsialistina.

Kuni käesoleva aasta juunini on Lkhagvasuren projektijuhina hõivatud ka Saksamaa Rahvusvahelise Koostööagentuuri (GIZ) programmiga Regional Economic Cooperation and Integration in Asia.

Samuti on aukonsulil kogemused ÜRO Arenguprogrammi (UNDP) meeskonnas ja Mongoolias asuvates USA, Belgia ning Tšehhi saatkonnas töötamisest. Lkhagvasuren on Business to Business Club´i esimees.

Aukonsul kõneleb mongoolia, vene, inglise, tšehhi ja saksa keelt.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.