"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
PROGNOOS: Eestil on Baltikumis parimad väljavaated rahvastiku vähenemiseks, Leedul must tulevik (0)
14. mai 2015
Scanpix

Euroopa Komisjoni värske aruanne ennustab kolmest Balti riigist parimaid väljavaateid rahvastiku vähenemise pidurdumiseks Eestile, halvimat - miljoni inimese kaotust - Leedule.

Eurokomisjoni aruande kohaselt ennustab eurokomisjon kõige tormilisemat kadu Leedule. Sealne rahvaarv kahaneb aastaks 2060 praeguselt kolmelt miljonilt alla kahe miljoni inimese.

Brüsseli ekspertide arvutuste kohaselt hakkab rahvaarv pooltes Euroopa Liidu liikmesriikides kahanema. Leedule ennustatakse 38% suurust kadu. Juhul kui see kurb prognoos peab vett, siis 45 aasta pärast jääb seal alles 1,8 miljonit elanikku.

Läti elanikkond väheneb 2 miljonilt 1,4-le; Eesti oma 1,3 miljonilt 1,1-le, seisab eurokomisjoni majandus- ja rahandusküsimuste peadirektoraadi poolt koostatud dokumendis.

Hoogsat rahvaarvu kahanemist prognoositakse ka Bulgaariale ja Kreekale, kus see väheneb neljandiku võrra – vasta valt 25% ja 23%.

Kõige tormilisem elanikkonna juurdekasv tabab aga Luksemburgi, Belgiat, Rootsit, Küprose Vabariiki ja Ühendkuningriiki, märgitakse rohkem kui 400-leheküljelises aruandes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.