"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
HEA ALGATUS! Noored harrastussportlased jooksevad Lastefondi toetuseks (0)
15. mai 2015
Scanpix

Kaheksa noort inimest on ellu kutsunud projekti "Heategevusjooks 2015", mille raames plaanitakse läbida Selveri linnajooksu sari kogudes samal ajal raha SA Tartu Ülikooli (TÜ) Kliinikumi Lastefondile.

Annetuse suunab fond haruldase Otahara sündroomiga 5-aastase Kelli toetuseks. Aktsiooniga soovitakse oma sõpruskonna, sponsorite ja heade annetajate abil koguda Kelli toetuseks koguda terve jooksuseltskonna poolt Selveri linnajooksudel läbitud kilometraažiga võrdväärne annetussumma ehk ligi 900 eurot. Hinnanguliselt läbib iga jooksja ligi 115 kilomeetrit.

Lisaks rahakogumisele soovitakse üritusega juhtida avalikkuse tähelepanu haruldaste haigustega lastele ning nende vajadustele. Igal jooksul kantakse spetsiaalseid ürituse jaoks valmistatud särke, millel viidatakse aktsioonile ning selle sponsoritele.

Projektis osalevad kaheksa noort harrastussportlast vanuses 19-33 eluaastat. Nende seas on nii tudengeid kui tööinimesi, nii mehi kui naisi, keda kõiki ühendab kirg spordi, eriti jooksmise vastu. Heategevusjooksu ellu kutsuma ajendas neid eranditult soov ühendada meeldiva kasulikuga ehk enda hobi kaudu abistada haigeid lapsi. 

Heategevusjooksu algataja Siim Schvede rääkis, et idee mingil moel läbi spordi tegemise annetusi koguda tekkis tal juba mõned aastad tagasi, kuid toona jäi mõte vaid mõtteks. “Kui möödunud aasta sügisel proovis üks mu tuttav edutult sarnast ettevõtmist korraldada, meenus see mulle taas ning sain innustust enda idee nimel töötamiseks,” selgitas Schvede lootuses, et käima lükatud projekt õnnestub.

Kellil on diagnoositud üliharuldane Otahara sündroom ning talle määratud sellest tulenevalt sügav puue. Tüdrukul ilmnesid pärast sündi neelamisraskused, kaaluiive probleemid ja motoorikahäired. Oma haigusest tingituna Kelli ei istu, seisa, kõnni ega räägi, on hapnikusõltuvuses ning vajab igapäevaselt eritoitu ja toidupaksendit. Lisaks tuleb lapse haiguse tõttu Kelli perel 4-5 korda nädalas sõita 25 kilomeetri kaugusel asuvasse Pärnu haiglasse taastusravisse ning käia tütrega pidevalt Tartus neuroloogi ja kopsuarsti juures.

Lastefond on  Kelli perekonda toetanud lapsele ravimite ostmisel, transpordikulude katmisel ning mitmete abivahendite soetamisel alates 2013. aasta sügisest, praegu on igakuiseks toetussummaks kuni 350 eurot kuus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.