"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Merike Martinson: kogu minu tööelu on olnud üks suur võitlus (0)
16. mai 2015
Scanpix

Tallinna vapimärgi pälvinud abilinnapea Merike Martinson sõnul on tema tööelu olnud üks suur võitlus nii arstina kui ka linna sotsiaalhoolekandega tegeles, ent kõik võidud on tulnud tänu suurepärastele kolleegidele ja meeskonnale.

“Võitlust ei ole ma üksi pidanud, vaid minu õnn on olnud supermeeskond. Minu kõrval on alati olnud teised pühendunud inimesed. Olen oma meeskonda alati väga hinnanud, võiks öelda ka armastanud,” rääkis Martinson TTV saates “Täna+”. “Teeme tööd ühiselt ja nii on see olnud minu kõikides töö- ja eluetappides. See on olnud töös arstina, esimest laste reanimatsiooniosakonda rajades, 15 aasta jooksul haiglat uuendades, lasteravi kaasajastamisel, pea 10 aastat linna sotsiaalpoole eest heaseistes, terviseedenduses.”

Üheks töövõiduks peab Martinson Tallinna lastehaiglas esimese lapssõltlaste osakonna avamist. “Näeme, kui tõsine probleem on narkootikumid, ent sõltuvusainetest on esikohal ikkagi alkohol. Nende noorte pärast, noorte kaitseks ja nende tuleviku nimel olen võtnud südameasjaks alkoholi kättesaadavuse piiramise.”

Samuti on Martinson pidanud võitlema Tallinna Lastehaigla juurde valmiva laste vaimse tervise keskuse eest. “Laste vaimse tervisega tegelemine on number üks. Esialgu tundus, et ministrite uste kulutamine on tühi töö, aga praegu on laste vaimne tervis riiklik programm. Laste reanimatsiooniosakonna rajamiseks kulus mul näiteks 10 aastat, see on minu laps ja elutöö.”

“Sotsiaalhoolekanne on nagu Tallinn, mis kunagi valmis ei saa, vaid pidevas arengus. Tallinna sotsiaalvaldkonna kaader on väga tubli ja pühendunud. Selle valdkonna inimestega on lausa lust probleeme lahendada.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.