"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Washingtoni nooruslik segakoor annab tasuta kontserte (0)
19. mai 2015
Erakogu

Ameerika Ühendriikide pealinnast Washingtonist saabub Eestisse nooruslik ning ambitsioonikas ülikooli segakoor The George Washington University Singers (fotol). 

Kontserdid toimuvad 24. mail kell 19.00 Tartu Ajaloomuuseumi Valges saalis (kaasategev E Stuudio Kammerkoor, dirigent Küllike Joosing ja Elisa Sakarias) ning 27. mai kell 19.00 Tallinna Jaani kirikus. Mõlemad kontserdid on tasuta ning toimuvad koostöös Eesti Kooriühingu, Stainless managementi ning ClassicalMovements agentuuriga.

Koori üheks suunaks on Ameerika heliloojate loomingu esitamine ja selle tutvustamine nii kohalikus kogukonnas, kui ka võõrsil. 
Ülikooli kultuurikollektiivina on oluliseks traditsiooniks ka koostööprojektid teiste nooruslike ning oma riigi kultuurielus silmapaistvate kollektiividega. Traditsiooniline sõpruskohtumine toimub ka Eestis, mil E STuudio Kammerkooriga antakse ühiskontsert Tartu Ajaloomuuseumi Valges saalis. 

“11 tegevusaasta juures on E Stuudio Kammerkoor mandritaguseid koore võõrustanud ka varasematel aastatel. Lavalaudadel on kooslauldud Yale Ülikooli vilistlaskoori ja Williami ning Mary kolledži kooridega. 
USA ja Eesti koorid erinevad kõlakultuuri poolest – peamine märksõna on lavaline vabadus. Ootame südamlikku kohtumist, muusika jagamist ja nautimist.
E Stuudio kammerkoori esituses kõlab kontserdil Eesti heliloojate väärt loomevara. Esindatud on ka USAs tegutseva ning hetkel väga populaarse koorimuusika looja Ola Gjeilo teosed” 
sõnas E STuudio Kammerkoori peadirigent Küllike Joosing.

The George Washington University Singers 
on segakoor kuhu kuuluvad samanimelise ülikooli üliõpilased ning vilistlased. Lisaks traditsioonilistele kontsertidele oma ülikoolis on koor esinenud Washington National Cathedral, the Kennedy Center. Koori üks traditsioonidest on iga-aastased välisreisid. Kontsert-tuurid on neid viinud Sloveeniasse, Horvaatiasse, Itaaliasse, Põhja-Aafrikasse ja Brasiiliasse. 

Koori juhatab dirigent Gisele Becker, kes on koori kunstiline juht alates 2005 aastast. Tema juhtimisel on The George Washington University Singers ette kandnud klassikalise koorimuusika suurteoseid: Mozarti Requiem, Bachi Magnificat, Orffi Carmina Burana, Mendelssohni Elijah ja Bernstein Chichester’i psalme. 

Lisaks The George Washington University Singers koorile on Gisele Beckeri juhendada veel ka nüüdismuusika esmaesitusi interpreteeriv kollektiiv Cantate Chamber Singers. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.