"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Max Kaur isikuvastastest rünnakutest: valitsus kaotab riigis toimuva üle kontrolli (0)
28. mai 2015
Scanpix

"Juhul kui riiki valitseb küündimatu valitsus, siis on ka probleemeid sisejulgeolekus ja korrakaitses ilmsed," ütles Mustvee linnapea ja filosoofiadoktor Max Kaur kommentaariks hiljutiste vägivallapuhangute kohta Tallinnas.

 Viimasel ajal on Tallinnas registreeritud mitu juhtumit kui juhuslikke möödujaid ründavad ilma selge põhjuseta agressiivselt ja ebaadekvaatselt käituvad meesterahvad, kirjutas Stolitsa.
 
Tallinna linnavolikogu VII koosseisus korrakaitsekomisjoni juhtinud Kauri arvates on selle üks peamisi põhjuseid valitsuse aastatepikkune poliitika politseijõudude kärpimiseks, samas kui kaitsekulutused aina kasvavad.
 
“Lisaks mainitule puudub valitsusel tahe arendada sotsiaalpoliitikat, millest otseselt sõltub riigi stabiilsus, sisemine julgeolek ja õiguskord. Valitsus ei suuda riigi majandust elavdada, kindlustada inimesi töö ja väärilise palgaga, mis oleks vastavuses meie hindadega – ligi 2000 eurot kuus,” märkis Kaur. 
 
Tema sõnul tähendab see kõik vaid ühte – valitsus ei ole hakkama saanud ja peab erru minema.
 
“Me vajame valitsust, mis kaitseks kõigi Eesti elanike huve ja julgeolekut, tagaks õiguskorra ja asjatundliku sotsiaalpoliitika,” lisas poliitik.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.