"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lastefond jagab taas asenduskodulastele õpperaha (0)
29. mai 2015
Scanpix

Laupäeval, 30. mail  kell 14 toimub Tauno Kangro Skulptuuri Galeriis pidulik SA Eesti Lastefondi õppestipendiumide üleandmine asenduskodust pärit kõrgkoolis õppivatele noortele. Sellel aastal on noori 21 ja kokku jagatakse stipendiumideks 8400 eurot.

SA Eesti Lastefondi Stipendiumifond on väärikas õppimise toetaja, asenduskodu noori on toetatud juba alates 1989.aastast.

Eelmisel aastal toetasime õppestipendiumiga 16 asenduskodunoort, nendest kuus lõpetasid bakalaureuse või magistriõppe.

Meie stipendiaadid õpivad väga erinevatel erialadel, tudengeid tuleb kokku Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, Tartu Ülikoolist, Eesti Lennuakadeemiast, Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolist, Eesti Maaülikoolist ja paljudest teistest ülikoolidest.

Stipendiumid antakse iga aasta üle pidulikult, sel aastal leiab see aset Tauno Kangro dünaamiliste linnu-ja loomaskulptuuride keskel. Stipendiumite pidulik üleandmine on suurepärane võimalus viia omavahel kokku stipendiaadid ja toetajad, et õhutada nende omavahelist suhtlust ja tihedamat koostööd tulevikus.

Lisaks paneb stipendiaadile välja kingikotid Oriflame Eesti OÜ ja peale pidulikku koosviimist tagab hea kinoelamuse Forum Cinemas AS.  Tudengikohvik OÜ ja AS Kalev seisavad selle eest, et üritus lõppeks mõnusalt magusa suutäiega.

Täname kõiki asenduskodu kasvatajaid, kes on teinud noorte jaoks õppimise oluliseks ja samuti toetajaid, kes rahaliselt meie Stipendiumifondi toetanud on.

SA Eesti Lastefond asutati 12. veebruaril 1988 ja on vanim lastekaitsega järjepidevalt tegelev organisatsioon Eestis. 1989. aastast kuni 2003. aastani toetas Eesti Lastefond õppestipendiumiga nii kesk-, kutse- kui kõrgkoolis õppivaid lastekodukasvandikke. Alates 2004.a.toetame õppestipendiumiga vaid kõrgkoolis õppivaid lastekodukasvandikke.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.