"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maxima hakkab kõigilt alkoholi ja suitsu ostjatelt dokumenti nõudma (0)
29. mai 2015
Scanpix

Maxima küsib oma 74 Eestis asuvas kaupluses lastekaitsepäeval - 1. juunil kõikidelt alkoholi ja tubakatoodete ostjatelt dokumenti.

Maxima Eesti kauplustes küsitakse 1. juunil kõikidelt alkoholi ja tubakatoodete ostjatelt dokumenti, eesmärgiga juhtida lastekaitsepäeva puhull ostjate tähelepanu vajadusele kaitsta noori alkoholi ja tubaka eest, teatas Tarbija24.

Maxima Eesti brändi- ja kommunikatsiooniosakonna direktori Ty Lehtmäe sõnul on supermarket juba mitu aastat järginud tava, et müüjad küsivad kõikidelt välimuse järgi alla 30-aastastelt inimestelt vanust tõendavat dokumenti. “Lastekaitsepäeval 1. juunil laiendame seda reeglit kõikide ostude osas, vanusest sõltumata,” lisas ta.

Lehtmäe sõnul näitavad erinevad uuringud seda, et noorte seas alkoholi ja tubaka tarvitamise tõkestamiseks on kõige efektiivsem väline meetod koduse kasvatuse kõrval kättesaadavuse raskendamine. “Esmaspäevase aktsiooniga soovime juhtida sellele ostjate tähelepanu kõikides meie 74 kaupluses.»

Maxima Eesti kaupluseid külastab igapäevaselt ligi 150 000 inimest, keskmiselt ostetakse alkohoolseid jooke ja tubakat ligi veerandil ostudest. Kauplusteketti kuulub üks XXX hüpermarket, 19 XX-formaadi supermarketit ning 54 X-formaadi kodupoodi. Ettevõttes töötab ligikaudu 4000 inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.