"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti elanikel lasub kahtlus juveeliröövis Brüsselis (0)
31. mai 2015
Scanpix

Belgia ametivõimud kahtlustavad kaht Eesti elanikku tänavu talvel Brüsselis toimunud suures juveeliröövis. Rööviti ligi 400 000 euro väärtuses ehteid.

Kaks relvastatud kurjategijat ründasid Brüsselis Tiffany juveeliäri ja viisid kaasa suures koguses ehteid. Kannatanu hindas kahju ligi 400 000 euro suuruseks.

Peagi jõudsid uurijad jälile, et röövliteks võisid olla Eestist pärit mehed ning aprillis pidasidki Eesti korrakaitsjad Euroopa vahistamismääruse alusel Tallinnas kinni 1985. aastal sündinud Nikolai. Tegemist on Eestis elava kodakondsuseta mehega, kelle Harju maakohus mai alguses Belgiale loovutas.

Peagi pidasid politseinikud Tallinnas kinni ka teise kahtlusaluse, 1986. aastal sündinud Valentini. Selgus, et Eesti kodanikust mehele polnud see esimene võõrsil sooritatud rööv ning ta oli 2009. aastal loovutatud kohtumõistmiseks Prantsusmaale. Pärast karistuse kandmist Valentin aga jätkas kuritegelikku teed.

Lõppeval nädalal otsustas Harju maakohus ka Valentini Belgiale loovutada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.