"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna mupo on tänavu määranud ligi 300 000 euro eest trahve (0)
02. juuni 2015
Scanpix

Mupo on tänavu viie kuuga ühistranspordis sõiduõiguseta sõitjaile ja linnas valesti parkijaile määranud 15 104 trahvi, mille kogusumma on 294 999 eurot.

Ühistranspordiseaduse alusel ehk sõiduõiguseta sõitmise eest koostasid mupo ametnikud 2790 trahviotsust, mille kogusumma oli 48 272 eurot, kirjutas BNS.

Liiklusseaduse alusel ehk valesti parkimise eest määrasid mupo ametnikud samas 12 314 trahvi, mille kogusumma oli 246 727 eurot.

Mais tegid mupo ametnikud ühistranspordis sõiduõiguseta sõitjaile 522 trahvi summas 8868 eurot. Linnas valesti parkinud autojuhtidele koostasid munitsipaalpolitseinikud 2092 trahviotsust, mille kogusumma oli 41 924 eurot.

Tallinna ühistransport on ülemöödunud aasta algusest rahvastikuregistri järgsetele Tallinna elanikele tasuta. Tasuta sõidu õiguse tõendamiseks tuleb ühistransporti kasutavatel tallinlastel soetada endale roheline ühiskaart, see isikustada ja iga sõit ühissõidukisse sisenemisel valideerida ehk registreerida.

Isikustatud ühiskaart kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga. Alates tunamullu 28. oktoobrist saavad Tallinna elanikud linna piires tasuta sõita ka Elroni elektrirongidega.

Tasuta sõidu õigus on sõltumata elukohast ka kõigil kuni 19-aastastel õpilastel, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Eesti. Jätkuvalt saavad elukohast sõltumata Tallinna ühistranspordis tasuta sõita ka kõik seni tasuta sõidu õigust omanud sõitjategrupid.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.