"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maksumaksjate Liit riigikogule: lõpetage poliitmängud maksudega! (0)
03. juuni 2015
Scanpix

Eesti Maksumaksjate Liit saatis täna riigikogule kirja, milles kritiseeritakse teravalt maksuseaduste eelnõude menetlemise senist praktikat ja tehakse ettepanekuid selle parandamiseks.

EML tegi ettepaneku muuta eelnõude menetlemise korda selliselt, et koalitsioonilepingutes kokku lepitud konkreetselt sõnastatud ja “lukku löödud” ehk edaspidisele arutamisele mittekuuluvate lubaduste täitmiseks vajalikud seaduseelnõud algatataks edaspidi otse riigikogus, vahendas Ärileht.

“EML arvates ei ole mõtet maksuseadusi sellisel kujul menetleda. Kui koalitsioonilepingus on kõik “õiged” lahendused kokku lepitud ja on juba ette teata, et teistsuguste arvamustega ei arvestada, siis pole mõtet kulutada inimeste aega ja närve mingite kaasamiste ja kooskõlastuste peale,” seisis EMLi juhatuse liikme Lasse Lehise allkirja kandvas kirjas.

Muuhulgas tehti ka ettepanek muuta põhiseadust ja tuua riigikogu valimised kuu aega ettepoole. “Siis on aega enne jaanipäeva nii koalitsioonileping läbi rääkida kui seadusemuudatused riigikogus ära menetleda,” põhjendas Lehis.

EML kritiseerib ka koalitsiooni plaani aktsiisimäärasid viieks aastaks ette seadusesse kirjutada. “Praktika näitab, et ükski valitsus pole suutnud nendest graafikutest kinni pidada ja hakkab juba vastu võetud seadusi muutma. Pealegi oleks valijate suhtes ausam, kui neile igal kevadel uuesti meelde tuletada, kustkohast valitsus võtab selle raha, millest ta meid kõiki lubas õnnelikuks teha,” märkis Lehis.

Riigikogu alustas täna “Sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seadus 41 SE” esimest lugemist. EMLi kirjas on ettepanekud ja arvamused ka selle eelnõu kohta.

Eesti Maksumaksjate Liidu kirja saab täismahus lugeda siit: EMLi kiri riigikogule

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.