„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Moepiltnik Toomas Volkmann juhib disainituru ringkäiku (0)
03. juuni 2015
Scanpix

Täna, kell 12–19 toimub ETDM-i hoovis XXXIV Tallinna Vanalinna Päevade muuseumipäeva raames järjekorras juba kaheksas disainiturg.

Disainiturul pakuvad oma toodangut ja originaalteoseid Eesti disainerid ja tarbekunstnikud, retrohuviline võib leida säravat valikut kunagiste Eesti klaasi- ja keraamikaettevõtete toodangust. Turu erikülaliseks on moeillustraatorid, kelle näitust saab samaaegselt muuseumis näha. 

Kell 16.00 toimub ringkäik näitusel kuraator Toomas Volkmanniga (fotol).

Mõnusat meeleolu hoiab muusikaga üleval Mihkel Kleis, kosutust pakub restoran Kuldmokk.

Igas vanuses külastajad saavad ühiselt käe külge panna suure eksperimentaalse kanga loomises. Oma fantaasiat saab proovile panna „Mina ja meistriteos“ töölehtedel.

Kõigil huvilistel on hea võimalus vanalinnas asuva muuseumi hoovi pikemalt peatuma jääda, kohtuda ning suhelda kunstnike-disaineritega või lihtsalt ainulaadset ja head atmosfääri nautida.

Disainiturul osalevad: Nulku by Kristiina Nurk, Kristel Saan, Maret Sarapu, Kateriin Rikken, Eili Soon, Kai Kiudsoo-Värv, Kaie Pungas, Lisa Kröber, Malin, Ulla Saar, Dadamora, Okeiko, Upstairs Studio, Bold Tuesday, Pille Jüriso, Annike Laigo, Kärt Ojavee, Marve Riisalu, Liisa Kuusik, Asuurkeraamika, Kärt Seppel, Liisa Pähk, Tõnis Malkov, Mokoko Labs, Jette Heinlo ja Eerin, Piret Kändler, EKA magistrandid (Triin Loosaar, Katrin Kabun, Anneli Oppar, Maria Tamm, Krista Tulp, Kaja Altvee, Kaire Olt, Olga Rattik, Mari Masso, Elli Jäärats, Julia Dolženkova, Pirjo Kullerkupp ja Anu Ernits), Kätlin Kaljuvee, MyaMoon, Sssprint, Multistab, Stella Soomlais, Kummivööbik jt.

Sissepääs disainiturule ja meisterdama on tasuta.

Muuseumis samaaegselt avatud näitused:

Uus Põhjamaade moeillustratsioon II

Eesti disaini püsiekspositsioon

Muuseumi näitused on avatud kell 11-18, sissepääs muuseumipiletiga (4 eurot / 2 eurot).

Loovtegevuses täidetud töölehega sissepääs muuseumisse poole hinnaga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.