“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
"Kiusamisest vabaks!" metoodika on jõudnud 81 kooli (0)
09. juuni 2015
Scanpix

Sel nädalal toimuvad Tallinnas, Paides ja Pärnus Lastekaitse Liidu projekti "Kiusamisest vaba lasteaed ja kool" uute liituvate koolide kolm viimast põhikoolitust, peale koolitusi on liitunud metoodikaga 81 kooli, mis loob kokku ligi 6000 lapsele võimaluse kiusamist ennetavast metoodikast igapäevaselt osa saada.

Siiani oli “Kiusamisest vabaks!” metoodika vaid 25 pilootkoolis üle Eesti, kuid kevadel ja suvel toimuvate koolitustega kaasati projekti veel 56 kooli, kes hakkavad metoodikat rakendama alates käesoleva aasta sügisest, teatas MTÜ Lastekaitse Liit BNS-ile. Samuti on metoodikaga liitunud kaks kolmandikku Eesti lasteaedadest.

Laagri kooli õpetaja Sigrit Nigulas leiab, et “Kiusamisest vabaks!” metoodika elluviimiseks peab õpetaja leidma eelkõige endas motivatsiooni, sest ilma õpetaja panuseta midagi muutuma ei hakka. “Väärtused on jõud, mis paneb inimesi tegutsema, mistõttu on oluline, et selle olemust mõistaks nii õpetaja kui õpilane. Kui põhiväärtused on paigas ning neid ka rakendatakse, tekib keskkond, kus on kõigil mõnus tegutseda,” kirjeldas Nigulas väärtustele põhineva programmi olulisust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.