"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kopli poolsaarele plaanitakse energiasäästlikke munitsipaalmaju (0)
09. juuni 2015
Scanpix

Tallinna Linnavaraamet korraldab Kopli poolsaarel asuvate kasutuskõlbmatuks muutunud elamute lammutamise, vabanevatele kinnistutele on plaanis lähiaastail ehitada energiasäästlikud munitsipaalelamud. Neljapäeval, 11. juunil kell 14 on võimalik tulevastele munitsipaalmajadele kavandatud alal toimuvate lammutustööde hetkeseisuga ja edasiste plaanidega lähemalt tutvuda.

“Käesoleva aasta jooksul on kavas lammutada aadressidel Vasara tn 9, 12, 13 ja 14 asuvad kasutuskõlbmatud elamud, neist esimese lammutamise oleme juba ette võtnud,” ütles abilinnapea Eha Võrk.

“Lammutatud hoonete kinnistud heakorrastatakse ning lähiaastatel ehitame Vasara-Kopliranna kvartalisse uued, kokku umbes saja korteriga munitsipaalmajad. Plaanime koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga piirkonnale struktuurplaneeringu koostada, vastav projekt on juba ette valmistatud.”

Lammutatavad 1950-ndate aastate alguses ehitatud, arhitektuurilise väärtuseta hooned on amortiseerunud ja elamiskõlbmatud, nende renoveerimine ja tänapäevaste nõuetega vastavusse viimine ei ole majanduslikult otstarbekas. Sihtasutus KredEx eraldas nelja elamu lammutamiseks kokku 40 493 eurot toetust. Kredexi lammutustoetuse eesmärk on aidata kohalikke omavalitsusi kasutusest välja langenud elamute lammutamisel.

2014. aastal lammutas linnavaraamet Vasara-Kopliranna kvartalis Vasara tn 7 hoone ning korrastas Kopliranna tn 35 kinnistu, millel asunud hoone langes tuleroaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.