"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kesknoorte juht toetas Rõivasele umbusalduse avaldamist (1)
10. juuni 2015
Erakogu

Täna erakorraliselt kogunenud Eesti Keskerakonna juhatus toetas peaminister Taavi Rõivasele umbusalduse avaldamist.

Kesknoorte esimehe ja Keskerakonna juhatuse liikme Urmo Saareoja sõnul on Taavi Rõivas minetanud oma noorusliku mõtlemise, muutunud valijale kaugeks ning loonud endast üleoleva mulje.

“Demokraatlikus riigis tuleb arvestada kõigi osapooltega, mitte jõuga läbi suruda maksutõuse, milleks pole rahvas mandaati andnud,“ ütles Saareoja.

“Valimiste eel kinnitas Taavi Rõivas, et uusi maksutõuse sisse ei viida, kuid nüüd surutakse kobareelnõuga läbi mitmed maksumuudatused, kõige rängem neist kütuseaktsiisi tõstmise näol. Selline teguviis toob kaasa üleüldise hinnatõusu ning muudab Eesti majanduse olukorra halvemaks,“ lisas Saareoja.

“Riigis tehtavad maksumuudatustest tulenevalt saavad olulise löögi noored ning noored pered, kelle sissetulek on väike ning sellest tulenevalt iga hinnatõus ka oluliselt valusam. Peaminister aga ei soovi rahva arvamust kuulda ning aktsiisi tõstmisega minnakse kindlalt edasi,“ märkis Saareoja.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Eve
22. okt. 2015 13:49
Tervele selle valitsuse kambale tuleb umbusaldust avaldada, sest töö asemel loovad nad stsenaariume tublide inimeste laimamiseks töö asemel. Rõvas on rohkem Ligi ja temasuguste inimeste surve all, ta ei hooli inimestest ja ei oska riiki juhtida. Peamine on talle hea mulje jätmine Brüsselile ja oma unistustes on ta juba seal-oma järgmises arvatavas töökohas, aga ega seal ka temast meie riigile mingit tolku pole.