"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tundmatu kurjategija tulistas Harku vallas elanike hoovidesse (0)
10. juuni 2015
Scanpix

Tundmatu kurjategija lastud kuulid purustasid Harjumaal Harku vallas Murastes ühe elamu akna ja tungisid mitmes aias inimeste lähedal maasse, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetluse.

“See juhtus pühapäeval kella poole nelja paiku päeval. Hakkasid kostma plaksud. Sain aru, et need on vist lasud, aga esialgu mõtlesin, et vast on poisikesed õhupüssiga või midagi sellist. Läksin oma mehe juurde, kes kuuri juures puid lõhkus. Seal kostis juba vihisemist. Oli selge, et need on kuulid ja mitte õhupüssi omad,” rääkis küla elanik Mari Maria Eesti Päevalehele, vahendas BNS.

Nad jooksid mehega aiavärava poole, et vaadata, kust tulistatakse. Kostis üks teravam heli ja esialgu arvas pererahvas, et maja ees seisev auto on pihta saanud, kuid pilk maja tänavapoolsele küljele näitas, et tabamuse oli saanud hoopis aken. Kuul oli purustanud topeltakna mõlemad klaasid ja tuppa pidama jäänud. 

Selleks ajaks oli külatänavale kogunenud juba väike salk inimesi. Ühel naabril, kes parasjagu aias rohis, olid kuulid otse jalge ees pinnasesse tunginud. Teisel naabril olid kuulid õlast mööda vihisenud. Hakati kiiruga ringi vaatama, et aru saada, kust tulistatakse. Üks meestest jooksis kuulide arvatavasse pärinemissuunda, et laskjat leida, kuid ei näinud kedagi.

Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja Madis Vaikmaa kinnitas Eesti Päevalehele, et tulistamise kohta on alustatud kriminaalmenetlust avaliku korra raske rikkumise paragrahvi alusel. Kui tulistaja või tulistajad tabatakse ja süüdi mõistetakse, on võimalik nii rahaline karistus kui ka kuni viieaastane vanglakaristus. Midagi rohkemat peale kriminaalmenetluse alustamise fakti politsei esialgu veel avalikkusega jagada ei saa.

Eesti Päevalehele teadaolevalt on kuulid, mis küla tabasid, kaliibriga 5,56. See on NATO standardmoon, mida kasutavad väga paljud lääne relvad, millest valdav enamik on tõhusad automaatrelvad, sealhulgas Eesti kaitseväes ja kaitseliidus kasutatav automaat Galil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.