"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
HOMME SELGUB RÕIVASE SAATUS: Keskerakonna fraktsioon algatab peaministri umbusalduse (1)
14. juuni 2015
Scanpix

"Kuna peaministri umbusaldamine on ennekõike seotud läbisurutavate negatiivsete maksumuudatustega, mis homsel erakorralisel istungil taas parlamendi ette tuuakse, siis on paslik anda peaministri umbusaldusavaldus sisse ühes nendega," sõnas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon annab homme erakorraliselt toimuval istungil sisse möödunud nädalal algatatud peaministri umbusaldusavalduse.

Simsoni sõnul on umbusalduse avaldamiseks vajalikud saadikute allkirjad koos. “Loodame, et lisaks allakirjutanutele liituvad meie ettepanekuga ka teised. EKRE saadikud on juba omapoolsed toetusallkirjad avaldusele andunud. Leian, et ka Vabaerakonnal on aeg täpsemalt määratleda, kas nad on leplikud valitsuse teerullipoliitika osas ja ei pea maksutõuse ega opositsiooni õiguste piiramist piisavaks, et toetada oma allkirjadega peaministri umbusaldust või ajavad selja sirgu, nii nagu kolm kuud tagasi võimuläbirääkimistelt lahkudes.”

“Enne hääletust peavad aga tõsiselt järele mõtlema ka koalitsioonisaadikud, kes peavad mõistma, et Riigikogu liige on oma otsustes vaba ning peab lähtuma ennekõike rahva tahtest, mitte valitsuse käsust,” lõpetas Kadri Simson.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Murelik kodanik
17. okt. 2015 13:12
KUS on see KOHT , kus toimub mõtete vahetus , debatt kodanikkonnale ja riigile oluliste küsimuste üle Tavakodaniku ja Võimu vahel? Viimase ajal on praktiliselt olematu võimalus oma seisukohti välja öelda nii DElfis, EPL, Postimehes, Õhtulehes. Isegi Oma Google.i kontoga ei saa löögile inimene, kes valutab oma südant eesti riigi elu ja tuleviku üle ja kellel on selles osas oma mõtteid. Kas Vaikiv Ajastu on juba kohale jõudnud?