"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti kodumajapidamised olid EL-is jõukuse poolest 23. kohal (0)
16. juuni 2015
Scanpix

Eestis moodustas mullu kodumajapidamiste jõukust kirjeldav tegelik individuaaltarbimine (AIC) Euroopa Liidu (EL) keskmisest vaid 65 protsenti; liidu 28 riigist on Eesti seega 23. kohal, Leedu aga 17. kohal, selgub Eurostati andmetest.

Leedu individuaaltarbimine moodustas keskmisest 80 protsenti ja oli sellega 17. kohal. Lätis oli näitaja keskmisest 65 protsenti, olles sellega Eestiga ligikaudu võrdsel tasemel.

Kõrgeim oli näitaja Luksemburgis, kus see moodustas keskmisest 140 protsenti. Järgnesid 123 protsendiga Saksamaa ja 121 protsendiga Austria. Kokku oli näitaja keskmisest kõrgem 10 Euroopa Liidu liikmesriigis.

Tegelik individuaaltarbimine oli madalaim Bulgaarias, kus see moodustas keskmisest 49 protsenti. Järgnesid 55 protsendiga Rumeenia, 59 protsendiga Horvaatia ja 62 protsendiga Ungari.

Sisemajanduse koguprodukt inimese kohta arvestuna ostujõu standardites oli Eestis Euroopa Liidu keskmisest 73 protsenti. Lätis oli see 64 protsenti ja Leedus 74 protsenti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.