"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
RELVADE HULK KASVAB: Tänavu on juurde tulnud ligi 400 relvaomanikku (0)
24. juuni 2015
Scanpix

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) andmetel on tänavu relvaloa saanud veel ligi 400 inimest, kokku on Eestis ligikaudu 27 000 relvaomanikku ning 65 000 relva. "Mida parem on aeg majanduses, seda rohkem soetatakse relvi," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sven Põierpaas. 

PPA juhtivkorrakaitseametniku Sven Põierpaasi sõnul on enamus registreeritud relvadest jahipidamiseks, laskespordiga tegelemiseks või enese- ja vara kaitseks mõeldud tulirelvad, vahendab BNS. “See number on viimastel aastatel olnud stabiilne. Aastaid võrreldes joonistub välja, et uute relvade soetamine on seotud majanduse hetkeolukorraga – kui üldised majandusnäitajad on tõusvas trendis, kasvab ka uute relvade soetamiste arv,” ütles Põierpaas, lisades, et tänavu on viie kuuga relva käitlemise õiguse saanud ligi 400 füüsilisest isikust esmataotlejat.

Käesoleva aasta alguses muutus relvalubadega seotud teeninduse kord ning relvadega seotud taotlusi hakkasid vastu võtma kõik PPA teenindused, kus senini tehti vaid passi, ID-kaardi või elamisloaga seotud toiminguid. “Varasemalt sai relvaloa taotlusi esitada vaid paar korda nädalas ja kindlaks määratud vastuvõtuaegadel. Nüüd saab seda teha kogu teeninduse lahtioleku jooksul ning võib öelda, et inimesed on muudatuse hästi vastu võtnud. Selle aasta viie kuuga esitati teenindustes enam kui 3600 relvadega seotud taotlust ja väljastati ligikaudu 3300 dokumenti,” rääkis Põierpaas.

Politsei- ja piirivalveamet tuletab relvaomanikele meelde, et hoolikalt jälgitaks relvaloa kehtivusaegu. Vähemalt üks kuu enne loa kehtivusaja lõppu tuleb teenindusse esitada vahetamistaotlus koos nõutavate dokumentidega. Kehtivuse kaotanud luba vahetada ei saa ning aegunud loa alusel relvade valdamine toob kaasa väärteomenetluse. Lisaks võimalikule karistusele tuleb õigeaegselt vahetamata jäänud relvaloaomanikul sooritada uuesti ka relvaeksam. Relvaloa kehtivuse lõppemise kohta on võimalik tellida elektrooniline meeldetuletus e- mailile või SMS teavitus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.