"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Haapsalu juhtmetehas sulgeb lõplikult uksed (0)
29. juuni 2015
Scanpix

Märtsis uksed sulgema pidanud PKC Haapsalu tehase töötajad hakkavad esmaspäeval kokku pakkima kahte viimast tootmisliini, mis seni veel olid töös.

“Oleme tehase sulgemisega tõesti lõpusirgele jõudmas. PKC Eesti sulgeb Haapsalu tehase 30. juunil. Viimase kahe tooteliini pakkimist alustame esmaspäeval, 29. juunil,” ütles PKC Eesti juht Lauri Rohtoja Lääne Elule.

Rohtoja märkis, et PKC oli mai lõpuks koondanud Haapslau tehasest 231 töötajat. Sel kuul lisandub veel 20 töötajat. Rohtoja ütles, et juulisse jääb 16 töötaja koondamine, nemad toetavad tootmistegevuse üleviimist Keila ja Leedu tehastesse.

Rohtoja ütles, et lootis PKC Keila tehasesse tuleb Haapsalust üle kuni 120 töötajat. “Praeguse seisuga on Haapsalust Keilasse tööle tulemiseks andnud nõusoleku 33 inimest. Kahjuks ei olnud paljudel headel spetsialistidel võimalik oma elukorraldust kaugemal tööl käimiseks muuta ja see on ka mõistetav,” lisas Rohtoja.

PKC teatas Haapsalu tehase sulgemisest mullu augustis. Juhtmeköidiste valmistaja oli seni Haapsalu suurim tööandja. Suurem osa tehase töölisi on koondatud. “PKC Eesti Haapsalu tehase sulgemise tõttu on koondatud 175 töötajat, viimased 97 töölepingut lõpetame arvatavasti juunis,” kommenteeris Rohtoja.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.