“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Käivitub alaealiste õigusrikkumiste ennetusprogramm (0)
29. juuni 2015
Scanpix

Noortekeskuste ühenduse juhtimisel on valminud alaealiste õigusrikkumiste ennetusele suunatud programm "Murdepunkt", mida testivad 20 piirkonda üle Eesti.

Programm “Murdepunkt” on loodud abivahendiks noortevaldkonna spetsialistidele, et toetada 13- kuni 17-aastaste riskikäitumisega noorte, sealhulgas õigusrikkujate sotsiaalseid oskusi ja kohast enesehinnangut, teatas noortekeskuste ühendus BNS-ile.

Esmaspäevast kuni septembri alguseni korraldab noortekeskuste ühendus programmi rakendama hakkavatele tandemitele koolitusi, kus õpetatakse kasutama programmi aluseks olevat käsiraamatut. Sügisest alustavad 20 tandemit programmi testimist noortekeskustes üle Eesti.

“Projekti käigus mõõdetakse programmi mõju, et vajadusel programmi veelgi lihvida ja anda noortevaldkonnas tegutsevatele spetsialistidele töövahend, mis on süsteemne, noort ja tema valikuid austav ning uusi toetavaid kogemusi pakkuv,” ütles projektijuht Anne Õuemaa (pildil).

Siiani ei ole Eestis alaealiste mõjutusvahendite hulgas piisavalt sotsiaalseid programme, mis oleksid noortele meelepärased, toetaksid suhtlemisoskuste õppimist mänguliselt ja arvestaksid noorte soovi rääkida kaasa nende elu puudutavate otsuste tegemisel.

Riigikontrolli andmetel on suurem osa mõjutusvahenditest olnud pigem ühekordsed ja karistuslikud, mida ei peetaalaealiste puhul tulemuslikuks. Edukas sekkumine peaks olema süsteemne ja järjepidev.

“Selle programmi keskmes on usk nooresse. Programm võimaldab noorel avardada tunnetust oma vastutusest enda ja ühiskonna ees, õppida tundma enda tugevusi, saada sellekohast tagasisidet ning kogeda seotust teiste noorte ja kogukonnaga laiemalt,” kinnitas psühholoog Tõnu Jürjen, kes on üks programmi loojatest.

Programm “Murdepunkt” on loodud samanimelise projekti raames, mida rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna toetuste programmi “Riskilapsed ja -noored” avatud taotlusvoorust “Tõrjutud noorte sotsiaalne kaasamine ja õigusrikkumiste ennetamine”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.