"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna TV suvesaade esitles trükivärsket ajakirja Golf (0)
29. juuni 2015

Neljapäevase Tallinna TV saate "Täna+ suvel" saatejuhi Mari Torga laual ning käes on Eesti esimese golfiajakirja Golf värske suvenumber ning tema vastas on istumas ajakirja vastutav väljaandja Monika Kuzmina.

“Meie ees on trükisoe number väga kena kaanepersooniga, aga alustaks lõpust anekdootidest,” teeb saatejuht kummalise ettepaneku. Päris kummaline see siiski pole, sest nagu nendib ka Monika Kuzmina, lugejad vaatavad ikka, mis lõpus on. „Minu onu loeb ka anekdoote ja läheb siis tõsisemate lugude juurde,” naerab ta. “Golf on tõsine ala ja natuke nalja peab ka olema, seepärast pakume ka meelelahutust.”

Saatejuht Mari on jõudud juba viimase nalja läbi lugeda ja naerugi pidada ning jutt läheb kolme golfikaunitari peale, kelleks on Airi Kelp, Jana Kask ja Liina Randpere.

“Me võtame ette tuntud inimesed, paneme nad omavahel võistlema, aga enne mängu küsisime sel korral, mida nad arvavad golfist, millised on nende eelarvamused ja sama küsisime ka pärast mängu üle,” selgitab Monika Kuzmina.

Ajakirja väljaandjale meeldis eriti avatud Liina Randpere, kes on ise spordiinimene ning enne mängu ütles otsekoheselt välja, et tema arvates on golf rikaste ja veidi laisemate inimeste ala. Treener Enrico Villo käe all saadud õppetund muutis naise arvamusi.

“Pärast võistlust tunnistas ta, et peab sõnu sööma, et golf on ka sport ja on tervisele hea, see nõuab aega ja harjutamist,” jutustab Monika.

Jutt läheb nüüd kauni kaanedaami, näitleja, psühholoogi ja golfitari Rita Rätseppa peale. Monika meenutab, et selle imelise naise poole pöördudes teadis ta, et Rita on otsustanud intervjuudest tagasi tõmbuda, kuid Skype’is golfiteemadel vestlema nõustus ta siiski.

“See on kahe aasta jooksul ainus kord, kus keegi on mind sedavõrd liigutanud – vähihaigete abistamisest rääkides katkestasime jutu ja valasime mõlemad pisara,” meenutab ajakirjanik.

Mari uurib, et kas ajakirjast saab asjast teadmatu inimene aimu, mida golf endast kujutab ja isegi mingi algõppe. Monika ütleb, et golfipisikust võib ajakirja teel küll nakatuda, aga selleks, et golfist aru saada, tuleks minna treeneri juurde ja algkursus läbi teha.

“Golfiajakirjas räägivad tuntud inimesed, kuidas golf on neile andnud uue elulaadi, seltskonna, ajaviite, võimaluse reisida ja golfi mängida,” peab ta oluliseks ajakirja rolli golfi tutvustamisel laiemale lugejaskonnale.

Lõpetuseks nendib saatejuht, et ajakirjas on tõesti palju, mida lugeda, ning Monika Kuzmina annab paljutõotava lubaduse: “Loodan, et suudan ka sind golfiväljakule meelitada.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.