"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tsiklimeeste aktsioon Vaos toob piirkonda täiendavad politseijõud (1)
03. juuli 2015
Scanpix

Pagulaste vastasuse eksponeerimiseks korraldatav tsiklimeeste aktsioon toob laupäeval Lääne-Virumaale Vao külla täiendavad politseijõud.

Rakvere politseijaoskonna juhi Indrek Lingi sõnul on politsei olnud 4. juuli mootorratturite sõidu korraldajatega kontaktis, korraldajad on esitanud rongkäigu kohta avaliku koosoleku teate ning see on registreeritud, vahendas BNS.

“Korraldajad on kinnitanud, et mõistavad omapoolset vastutust ürituse rahumeelse läbiviimise eest. Avaliku koosoleku korraldaja vastutab selle rahumeelse läbi viimise ning osalejate ohutuse eest,” ütles Link.

Liiklusturvalisuse ja avaliku korra tagamiseks on politsei väljas suuremate jõududega ning jälgib sündmuste käiku nii Vao külas, kui ka sinna viivatel teedel.

“Politseile on teada nii mootorratturite peamised liikumismarsruudid ning sündmuste käiku jälgitakse nii Vao külas, kui ka sinna viivatel teedel.  Kui palju inimesi rongkäigul osaleb, on keeruline prognoosida, kuid politsei rõhutab, et ka need inimesed, kes ühissõiduga jooksvalt liituda otsustavad, peavad järgima koosoleku korraldajate poolt kehtestatud nõudeid.  Samuti tuleb kõigil osalejatel jälgida liiklusreegleid ning avalikus kohas viibimise üldnõudeid,” lisas Lint.

Facebooki grupi Tsiklirahvas liikmeid on kutsutud 4. juulil osa võtma ühissõidust Vao külla, avaldamaks kohalikele toetust nende avalikule pöördumisele külas asuva varjupaigataotlejate majutuskeskuse laiendamise ning sealsete elanike arvu suurendamise üle 35 inimese vastu.

Ettevõtmise korraldajad rõhutavad suhtlusvõrgustikes, et tegemist on mittepoliitilise ja mitterassistliku lihtsa ühise küllasõidu ja toetusavaldusega Vao küla rahvale.

“Tegu on rahumeelse ühissõiduga, et näidata külaelanikele, et nad ei ole jäetud oma probleemiga üksi ja et on inimesi, keda huvitab. Nahavärviga EI OLE siin mitte mingit pistmist,” kirjutas üks ürituse organiseerijaist.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Küsimus
3. juuli 2015 17:20
Kus politsei siis oli kui Vaos naine ära vägistati. See vaikiti lihtsalt maha. Ütlesid,et naine oli purjus.Kas siis purjus naist tohib vägistada.