"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Guantanamo endine vang sai Eestis elamisloa (0)
06. juuli 2015
Scanpix

Guantanamo vanglast vabanemise järel tänavu jaanuaris Eestisse suunatud jeemenlane sai Eestis elamisloa.

“1. juulil tegi politsei- ja piirivalveamet (PPA) otsuse anda isikule rahvusvaheline kaitse ja tähtajaline elamisluba kuni järgmise aasta 30. juunini,” ütles PPA pressiesindaja Tuuli Härson, vahendas BNS.

Ta kinnitas, et isik viibib endisel Eestis.

Tuginedes valitsuse eelmise aasta 9. oktoobri otsusele tulla vastu Ameerika Ühendriikide palvele, saabus Guantanamo  kinnipidamiskeskusest vabanenud 31-aastane jeemenlane Eestisse jaanuari keskel.

Eesti toetab selle sammuga Ameerika Ühendriikide püüdlusi sulgeda   Guantanamo kinnipidamiskeskus. Eestisse saabunud inimene ei ole valitsuse teatel süüdi mõistetud ja ta saabus Eestisse omal vabal tahtel, soovib Eestisse jääda ning esitas varjupaigataotluse.

Ajalehe The New York Times avaldatud dokumendid avalikustavad, et Eestisse toodud jeemenlane vahistati koos Osama bin Ladeni väidetava abilisega Pakistani linnas paiknevas turvamajas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.