"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Liit: seksuaalvägivallale pole ühtegi õigustust (0)
06. juuli 2015
Scanpix

Eesti Seksuaaltervise Liit alustab juulis seksuaalvägivalla ennetuse ja nõustamise kampaaniaga eesmärgiga teavitad ühiskonda seksuaalvägivalla probleemist.

Seksuaalvägivalla ennetuse ja nõustamise kampaania sihiks on teavitada ühiskonda seksuaalvägivalla olemusest ja lubamatusest, muuta levinud väärarusaami ja ohvreid süüdistavaid hoiakuid ning teavitada abi saamise vajadusest ja võimalustest seksuaalvägivalla ohvritele, edastas BNS-ile Eesti Seksuaaltervise Liit.

Kampaania rõhutab, et seksuaalvägivallale ei ole ühtegi õigustust. Kampaania väljunditeks on teleklipp, välimeedia plakatid ja veebibannerid.

Kampaania korraldajad viivad kolmapäeval Tallinna Tammsaare parki seksuaalvägivallavastase voodi, ürituses jagatakse tasuta T-särke ja küsitletakse möödujad seksuaalvägivalla teemadel.

Naistearst ja Eesti Seksuaaltervise Liidu ekspert Made Laanpere märkis, et seksuaalvägivalda, sealhulgas vägistamist kogevad nii naised kui mehed, kuid enamik seksuaalvägivalla ohvritest on naised. “Alates 15. eluaastast on seksuaalvägivalda kogenud 13 protsenti naistest. Kolmveerandil juhtudest on toimepanija varasemast tuttav inimene nagu näiteks praegune või varasem paarisuhtepartner,” sõnas Laanpere.

Laanpere sõnas, et seksuaalvägivald on samas varjatud probleem, sest selle ohvrid kardavad või häbenevad abi otsida. Ta tõi ka esile, et kui Euroopa Liidus keskmiselt pöördus abi andva organisatsiooni poole oma kõige tõsisema füüsilise või seksuaalse vägivallajuhtumi tõttu iga viies naine, siis Eestis iga kümnes.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kinnitas, et riik peab seksuaalvägivalla ohvritele abisüsteemi loomist ja kättesaadavust väga oluliseks. “Samuti on oluline üldsuse teadlikkuse tõstmine ja ennetustegevus. Ohvrite psühholoogilised traumad on tõsised ning pikaajalised ja kahjustavad nende edasist elukvaliteeti ja toimetulekut. Seksuaalvägivalla ohvritele peab olema tagatud kohene meditsiiniline abi ja psühholoogiline tugi koos kohtumeditsiini uurimisega, et tagada süüdistuse esitamiseks vajalike tõendusmaterjalide kogumine,” ütles ta.

Projekti rahastatakse Norra finantsmehhanismi toetustest 2009-2014 Koduse ja soopõhise vägivalla vähendamise programmi raames.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.