"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nädalavahetus möödus rüseluste ja varguste tähe all (0)
13. juuli 2015
Scanpix

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 161 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 raske tervisekahjustuse tekitamine ja 70 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine ning 64 vargust (12 eluruumidest, 5 sõidukitest) ja 4 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. 

Registreeriti 9 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 9 inimest. Tabati 67 alkoholijoobes ja 4 narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 646 väärtegu. Piirilt väljastati 7 sisenemiskeeldu. Piiril registreeriti 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist ning 4 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist. Esitati 1 varjupaigataotlus, teatas PPA.

Tallinnas oli mitmeid kehalisi väärkohtlemisi

10. juulil teatati, et A. Weizenbergi tänava korteris tekkis konflikt, mille käigus tungiti kallale 44-aastasele mehele. Politsei viis asjaolude väljaselgitamiseks jaoskonda 34-aastase mehe, 22-aastase mehe ja 23-aastase mehe.

11. juulil teatati, et Vikerlase tänaval rünnati 36-aastast meest.

11. juulil teatati, et Kopliranna tänava kortermaja trepikojas tekitati füüsilist valu ja kehavigastusi 32-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 58-aastase mehe.

12. juulil teatati, et reisilaeval löödi 77-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 30-aastase mehe.

12. juulil teatati, et Raadiku tänava kortermaja trepikojas tekkis naabrite vahel konflikt, mille tagajärjel löödi 50-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 29-aastase naise.

12. juulil teatati, et Läänemere tee korteris löödi 18-aastast naist. Lööja isik politseile teada.

12. juulil teatati, et Padriku tee korteris löödi peretüli käigus 19-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 36-aastase mehe.

12. juulil teatati, et Liikuri tänava garaažis tekkis konflikt, mille tagajärjel tungiti kallale 23-aastasele mehele.

Röövimine

12. juulil teatati, et Peterburi tee toitlustusasutuses rünnati terava esemega 63-aastast meest ja võeti jõuga ära temalt kullast käekett. Rööviga tekitatud materiaalne kahju on 1300 eurot.

Vargused

11. juulil teatati, et Merimetsa teel varastati avaldajalt õlakott. Vargusega tekitatud kahju on 1200 eurot.

12. juulil teatati, et Niguliste tänaval murti sisse telklinnakusse ja varastati inventari ning kostüüme. Vargusega tekitatud kahju on 6000 eurot.

12. juulil teatati, et Kuldnoka tänava korterisse murti sisse ja varastati sularaha. Vargusega tekitatud kahju on 1800 eurot.

12. juulil teatati, et Sõpruse puiesteel pargitud sõiduautosse murti akna lõhkumise teel sisse ja varastati seadmeid. Vargusega tekitatud kahju on 1300 eurot.

Juhtumid piiril

11. juulil kontrolliti Tallinna piiripunktis lennureisiga Moskvast saabunud 1987. aastal ja 1989. aastal sündinud Moldova kodanikke.  Mehele ja naisele väljastati piirilt sisenemiskeelud,  sest neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid piisavad elatusvahendid. Isikud lahkusid riigist tagasilennuga järgmisel päeval.

11. juulil  kontrolliti Tallinna piiripunktis lennureisiga Kiievist saabunud 1985. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Talle koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja tema viisa tunnistati kehtetuks. Ta lahkus tagasilennuga järgmisel päeval.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.