"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
TASUTA! Chicago Chorale jõuab täna Tallinnasse! (0)
14. juuli 2015
Chicago Chorale

Täna on Chicago Chorale kontsert "Da Pacem" kuulajate ees Tallinna Jaani kirikus algusega kell 19.00.

Lisaks on kaasategev ka kammerkoor Collegium Musicale (dirigent Endrik Üksvärav). 

Kontserdil kõlavad meditatsioonid, laulud rahust ja lootusest – teemad, mis meid tänapäeva ühiskonnas igapäevaselt kõnetavad. Chicago Choralet võib kindlasti nimetada kooriks, kelle lauljatel on ingli hääled ja keda juhib südamlik dirigent Bruce Tammen. Koori ja dirigendi omavaheline sümbioos loob kirikus erilise õhkkonna ka publikule. 

Kontserdid on tasuta ning kontsert-tuur leiab aset koostöös Music Baltics ning STainless management’iga. 

Kahe kollektiivi ühiskontsert ei ole kindlasti juhus: Collegium Musicale ning Chicago Chorale on oma kogukonna kultuurielu suured edendajad. Mõlemate kooride dirigendid on tunnustatud lauljad. Kuigi mõlemad koorid on kõrgelt tunnustatud ning auhindadega pärjatud, samuti on aukartustäratav teostatud projektide ja kontsertide hulk – ei ole tegemist professionaalsete kooridega. Lauljad teenivad oma igapäevast leiba väga erinevatel erialadel.

Chicago Chorale loodi 2001. aastal Bruce Tammeni poolt. Tänaseks on koor kasvanud 60-liikmeliseks kõrgtasemeliseks segakooriks ja kohaliku kogukonna esinduskollektiiviks, kelle ettekandeid kajastatakse nii WFMT raadio ülekannetes kui Chicago Classical Review veergudel.

Koor on musitseerinud väga mitmete tuntud kollektiividega: Chicago Symphony Orchestra, Symphony of Oak Park, Symphony of River Forest, Baroque Band. 2012 aastal pälvis Chicago Chorale helikandja Rodion Schchedrini teosega “The Sealed Angel: A Russioan Liturgy” aasta parima helikandja tiitli.

Collegium Musicale tegutseb 2010. aastast eesmärgiga esitada muusikat professionaalsel tasemel ning pakkuda publikule kõrgetasemelisi muusikalisi elamusi. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, olulisel kohal on vanamuusika ja Eesti heliloojate teosed. Koor on pälvinud rahvusvahelist tunnustust sh Gorizias toimunud koorifestivalilt “Seghizzi 2011” naasti Grand Prix ja 5 kategooria esikohaga. Arezzos saadi Grand Prix voorus 2.koht ja 2 kategooriavõitu. 2012. a. Helsingis toimunud IV rahvusvahelisel Harald Anderseni konkursil jõuti finaali. Eesti Kooriühing tunnustas koori “Aasta koor 2011” tiitliga ja Endrik Üksväravat “Aasta noor dirigent 2011” tiitliga. Koori esikplaat “Peegel peeglis”, kus kõlab Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi looming, pälvis “Aasta kooriplaat 2012” auhinna. 2013.a. suurimateks ettevõtmisteks oli R.Panufniku (UK) “Tallinna Missa” salvestamine Warner Classicsiga ja V.Tormise tsükli “Unustatud rahvad” täispikk esmaettekanne Eestis. 

Lisainfo leiad SIIT.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.