"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kadriorg 297: Eesti kauneima pargiansambli sünnipäeva tähistatakse suurelt (0)
16. juuli 2015
Scanpix

22. juulil tähistab Kadriorg oma 297. aastapäeva, mille auks korraldavad viis Kadrioru ajaloolistes hoonetes asuvat muuseumi koos Kadrioru Pargiga meeleoluka sünnipäevaprogrammi, kus kohtuvad ajalugu ja tänapäev, muinasjutt ja teadus. 

Sellel aastal möödub 15 aastat Kadrioru kunstimuuseumi avamisest ja barokse Lilleaia taastamisest ning 10 aastat Roosimäe rajamisest. Tänavused pidustused lähtuvad teemavalikus ajalooliste lehvikute näitusest “Volditud maailm”, mis on avatud Mikkeli muuseumis, ning Roosimäe juubelist. Roosid ja lehvikud kohtuvad sel päeval nii lehvikute meisterdamise töötubades kui ka kirgliku flamenkotantsu etendusel.

Sünnipäevaprogramm algab kell 13.00 muuseumide koostatud maastikumänguga, kus nii lastega pered kui ka kultuurihuvilised täiskasvanud saavad osa võtta harivatest ja meelelahutuslikest tegevustest Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis, Peeter I majamuuseumis, Lastemuuseumis Miiamilla, Vilde muuseumis ja veel mitmel pool pargis.

Külalised saavad proovida kostüüme ning lasta endast fotoportree teha (Lilleaias), maalida lehvikute makette (Alumises aias), õppida õukonnakombeid ja lehvikute salakeelt (Kadrioru kunstimuuseumis, kell 13.30), uurida Vene tsaaride tseremoniaalse rüü koostisosi ning tutvuda Peeter I moeuuendustega (Peeter I majamuuseumis), avastada moekaid 1920. aastate interjööridetaile (Eduard Vilde muuseumis), kohtuda erinevate kultuuride esindajatega ja nende rõivastusega (Lastemuuseumis Miiamilla). Mängulise osa lõpetab tsirkuseetendus koos akrobaatide ja klounidega Piip ja Tuut kell 16.00 Noortepargis.

Tegevused pargis on tasuta, muuseumides toimuvad mängud ja töötoad muuseumipiletiga, mis on sünnipäeva puhul igas muuseumis kõigile vaid 1 euro.

Õhtul astuvad üles muusika- ja tantsukollektiivid. Kava alustab ansambel Estonian Voices kontserdiga Luigetiigil kell 18.00. Roosimäe juubeli tähistamiseks astuvad kell 19.30 kontserdilaval publiku ette kaks tantsutruppi.

Pidulikku programmi alustab ajaloolise tantsu teater Petit Trianon (Peterburi) etendusega „Hommage roosile”, kus tantsijad kannavad Vene maineka floristi Vladimir Bermjakovi lillelisi kostüüme, ning eluslilled pärinevad esinemispaigast endast – Kadrioru Roosimäelt; seejärel saab nautida Eesti flamenkotantsijate tantsuetendust „Rooside pidu”, kus demonstreeritakse ka lehvikute kasutamist selles traditsioonilises tantsus.

Õhtu lõpetab sünnipäeva vastuvõtt-kontsert Kadrioru lossi peasaalis, kus astuvad üles mainekad vanamuusika interpreedid Elena Keylina (orel) Saksamaalt, Regina Shteynman (viiul) Saksamaalt ja Sergei Filtšenko (viiul, vioola) Venemaalt.

Kadrioru lossi- ja pargiansambel tähistab oma sünnipäeva lossi ja pargi asukoha määramise aja järgi – just 297 aastat tagasi saabus Peeter I koos Roomast kutsutud arhitekti Nicola Michettiga Tallinna lähistele. Alates 2001. aastast korraldab Kadrioru kunstimuuseum sel päeval lastele ja peredele mõeldud kunsti ja ajalugu mänguliselt tutvustavaid programme nimega „Lossiaiamängud”.

 

Kadrioru sünnipäeva tegevuste kava leiad Kadrioru kunstimuuseumi kodulehelt

Üritust toetab Akzo Nobel AS (Sadolin)

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.